Լեռնիկ Ալեքսանյան. «Օրակարգում կոնկրետ ԲՀԿ–ի հետ կապված հարց չի եղել»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ ԼեռնիկԱլեքսանյանն անդրադառնալով ՀՀԿ–ի՝ վերջերս կայացած գործադիր մարմնի նիստին և կոալիցիոն նոր հուշագրի հավանական ստորագրմանը՝ ասել է, թե օրակարգում կոնկրետ ԲՀԿ–ի հետ կապված հարց չի եղել, պարզապես քննարկվել է քաղաքական մյուս ուժերի հետ հարաբերությունների հստակեցման հարցը։
–Ես չեմ կարծում, որ մինչև նոր ընտրությունները լուրջ փոփոխություն լինի, այսինքն՝ նոր հուշագիր ստորագրվի, չնայած նաև չեմ բացառում, որովհետև քաղաքական տեխնոլոգիաներ են, և քաղաքականությունը բանաձև չէ. շատ բան կախված է քաղաքական դինամիկայից, քաղաքական ուժերի և հասարակական տրամադրություններից։ Ես ոչ մի բան չեմ բացառում, բայց այսօրվա դրությամբ չեմ կարծում, որ նոր հուշագիր ստորագրվի,–ասել է նա։
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Լեռնիկ Ալեքսանյանն անդրադառնալով ՀՀԿ–ի՝ վերջերս կայացած գործադիր մարմնի նիստին և կոալիցիոն նոր հուշագրի հավանական ստորագրմանը՝ ասել է, թե օրակարգում կոնկրետ ԲՀԿ–ի հետ կապված հարց չի եղել, պարզապես քննարկվել է քաղաքական մյուս ուժերի հետ հարաբերությունների հստակեցման հարցը։

В повестке не было вопроса, связанного с партией «Процветающая Армения» - Лерник Алексанян
Коснувшись на встрече с журналистами распространенной информации о том, что недавно на заседании исполнительного органа РПА обсуждался вопрос подписания нового коалиционного меморандума, член фракции РПА Лерник Алексанян заявил, что в повестке заседания никакого вопроса, связанного конкретно с партией «Процветающая Армения», не было: затрагивался лишь вопрос уточнения отношений с остальными политическим силами.
«Не думаю, чтодо новых выборов произойдут какие-то серьезные изменения, такие как, например, подписание меморандума. Вместе с тем, я не исключаю это, так как это политические технологии, а политика не четко обозначенная формула: многое зависит от политической динамики, настроений политических сил и общества. Я ничего не исключаю. Однако на сегодняшний день, не думаю, что будет подписан новый меморандум», - отметил он.
«Не думаю, что до новых выборов произойдут какие-то серьезные изменения, такие как, например, подписание меморандума. Вместе с тем, я не исключаю это, так как это политические технологии, а политика не четко обозначенная формула: многое зависит от политической динамики, настроений политических сил и общества. Я ничего не исключаю. Однако на сегодняшний день, не думаю, что будет подписан новый меморандум», - отметил он.