Իրանի նորանշանակ դեսպանը սկսել է իր առաքելությունը Հայաստանում
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, իրանական IRNA գործակալությունը հայտնում է, որ Հայաստանում իր առաքելությունը սկսելուց առաջ նորանշանակ դեսպանը հանդիպել է Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլահիանի հետ։
Նշվում է, որ դեսպանի հետ հանդիպմանն Իրանի արտաքին գործերի նախարարությունը վերահաստատել է Իրանի կառավարության քաղաքականությունը հարևանների հետ հարաբերություններին առաջնահերթություն տալու վերաբերյալ։
Հայաստանում Իրանի նորանշանակ դեսպան Մեհդի Սոբհանին սկսել է իր առաքելությունը։

Новый посол Ирана приступил к исполнению своей миссии в Армении
Как передает «Арменпресс», иранское агентство IRNA сообщило, что до начала своей миссии в Армении посол встречался с министром иностранных дел Ирана Хосейном Амиром Абдолахианом.
Отмечается, что на встрече был подтвержден курс иранского правительства на приоритетность отношений с соседями.
Мехди Собхани, новоназначенный посол Ирана в Армении, приступил к исполнению своей миссии.