Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն նաև ականանետից կրակ է բացել Մաճկալաշեն գյուղի դաշտերում աշխատող կոմբայնի ուղղությամբ
Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն հուլիսի 7-ի ժամը 19:00-ից ժամը 19։26֊ն ընկած ժամանակահատվածում Մարտունու շրջանում խախտել է հրադադարը` հրաձգային զենքից և 60 մմ տրամաչափի ականանետից կրակ բացելով Մաճկալաշեն գյուղի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող կոմբայնի ուղղությամբ։
Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, հայկական կողմում տուժածներ չկան։
Ըստ աղբյուրի՝ հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։

Азербайджан открыл огонь по работавшему в селе Мачкалашен комбайну
Вооруженные силы Азербайджана 7 июля с 19:00 до 19:26 нарушили режим прекращения огня в Мартунийском районе, открыв огонь из винтовок и 60-мм минометов по комбайну, выполнявшему сельскохозяйственные работы на полях села Мачкалашен. Об этом сообщает Армия обороны Арцаха.
«Потерь с армянской стороны нет. О нарушении режима прекращения огня доложено командованию российских миротворческих сил», – говорится в сообщении.