Հունիսի 21-ին ժամը 04:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտակերտի շրջանի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք։ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, հայկական կողմը կորուստներ չունի։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։Հունիսի 21-ի ժամը 10։30-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։
Թշնամին Մարտակերտի շրջանի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը
Հունիսի 21-ին ժամը 04:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտակերտի շրջանի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք։
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, հայկական կողմը կորուստներ չունի։ Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня в направлении Мартакертского района –Минобороны Арцаха
21 июня около 04:00 ВС Азербайджана с применением стрелкового оружия нарушили режим прекращения огня в направлении Мартакертского района. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
«С армянской стороны потерь нет.
О нарушении режима прекращения огня уведомлено командование миротворческого контингента РФ.
По положению на 10:30 21 июня, обстановка на линии соприкосновения относительно стабильная», – говорится в сообщении.