ՊԲ ստորաբաժանումներն ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չեն բացել. Արցախի ՊՆ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 16- ին ժամը 00։50-ից 04:10-ն ընկած ժամանակահատվածում սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում էԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։

МО Арцаха сообщило об очередной дезинформации Минобороны Азербайджана
Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что подразделения Армии обороны Арцаха 16 июня с 00:50 до 04:10 якобы открыли огонь в направлении азербайджанских боевых позиций, расположенных на оккупированных территориях Шушинского района Республики Арцах, является очередной дезинформацией. Об этом сообщают из пресс-службы МО Арцаха.