Ադրբեջանցի զինծառայողները Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել․ ԱԱԾ
Հունիսի 15-ին՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ են կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով:
ԱԱԾ սահմանապահ ծառայությունից հայտնում են, որ հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցների արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայողների առաջխաղացման և ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու փորձը կանխվել է:
Ժամը 10:00-ի դրությամբ իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է:

Пресечена попытка водружения азербайджанскими военными флага на территории Армении – СНБ
Группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана 15 июня около 08:40 предприняла попытку продвинуться в направлении моста Хакари, с целью установки флага на территории Республики Армения.
Как сообщили в пресс-службе СНБ республики, в результате предпринятых армянской стороной мер продвижение азербайджанских военнослужащих и попытка водружения флага на территории РА были предотвращены.