Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային իրավիճակը և տրանսպորտային ապաշրջափակման ուղղությամբ առկա զարգացումները:
Անդրադարձ է կատարվել մասնավորապես Երասխ-Ջուլֆա-Մեղրի-Հորադիզ երկաթուղային հաղորդակցության վերականգման և կազմակերպման հեռանկարներին:
Գրիգորյանն ու Կասպրշիկը քննարկել են Երասխ-Ջուլֆա-Մեղրի-Հորադիզ երկաթուղու հեռանկարները

Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика, сообщает пресс-служба правительства.
В ходе встречи собеседники обсудили ситуацию в регионе и процесс разблокировки коммуникаций.
Были затронуты, в частности, перспективы восстановления и организации железнодорожного сообщения Ерасх-Джульфа-Мегри-Горадиз.
Мгер Григорян и Анджей Каспршик обсудили перспективы восстановления сообщения Ерасх-Джульфа-Мегри-Горадиз