Արցախում սկսվել է աշնանային զորակոչը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը երեկ ստորագրել է հրամանագիր` 2011 թվականի աշնանային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
Ըստ հրամանագրի` 2011 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության աշնանային զորակոչ, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև զորակոչի օրը, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնք կորցրել են նախկինում ստացած պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը: Հրամանագրի համաձայն` 2011 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած զինծառայողները:
Արցախի Հանրապետության կառավարությանը հանձնարարվել է երկշաբաթյա ժամկետում ընդունել սույն հրամանագրի կիրարկումն ապահովող համապատասխան որոշում:

В Арцахе начался осенний призыв
12 октября президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ о проведении осеннего призыва и демобилизации 2011 года, сообщает официальный сайт главы государства.
Согласно указу, в ноябре-декабре 2011 года будет проведен осенний призыв на обязательную военную службу граждан Республики Арцах мужского пола, 18-летие которых исполняется до дня призыва, а также граждан, которые потеряли ранее полученное право на отсрочку от призыва на обязательную военную службу.
В ноябре-декабре 2011 года будут демобилизованы военнослужащие, прошедшие в установленный срок обязательную воинскую службу.
Правительству Республики Арцах поручено в двухнедельный срок принять соответствующее решение, обеспечивающее исполнение этого указа.