Ադրբեջանն Արցախի հետ շփման գծի մի քանի ուղղություններում խախտել է հրադադարը
Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն հունիսի 6-ին, ժամը 11:00-17:30-ը շփման գծի կենտրոնական, արևելյան և հարավ-արևելյան ուղղութուններում խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ։
Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, հայկական կողմը կորուստներ չունի։
Ըստ աղբյուրի՝ հրադադարի խախտումների մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на нескольких направлениях – МО Арцаха
6 июня в период с 11:30 по 17:30 ВС Азербайджана в центральном, восточном и юго-восточном направлениях линии соприкосновения нарушили режим прекращения огня, применив стрелковое оружие. Об этом сообщает министерство обороны Республики Арцах.
О нарушении режима прекращения огня проинформировано командование российского миротворческого контингента.