Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանում, դատավոր Մանվել Շահվերդյանի գլխավորությամբ, որոշեց 44-օրյա պատերազմում զոհված Ժորա Մարտիրոսյանի մոր՝ Գայանե Հակոբյանին կալանավորել 1 ամիս 15 օր ժամկետով։
Հիշեցնենք, որ Գայանե Հակոբյանը Աշոտ Փաշինյանի «առևանգման գործով» մեկ ամսով կալանավորվել էր մայիսի 20-ին։
Իսկ այսօր ավելի վաղ Վերաքննիչ քրեական դատարանը բեկանել էր Գայանե Հակոբյանի կալանքի դեմ նրա պաշտպանների բողոքն ու որոշել փոխել խափանման միջոցը տնային կալանքով։
Այսօրվա դատական նիստում Աշոտ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ նույնիսկ տնային կալանքը կարող է մեղմ հանդիսանալ այս դեպքի համար։
Գայանե Հակոբյանը նորից կալանավորվեց

Мать погибшего военного Гаяне Акопян вновь арестована
Уголовный суд общей юрисдикции первой инстанции города Ереван под председательством судьи Манвела Шахвердяна решил арестовать Гаяне Акопян (Мартиросян) сроком на 1 месяц и 15 дней. Об этом судья заявил во время предварительных судебных слушаний.
Напомним, мать погибшего в 44-дневной войне в Арцахе военнослужащего Жоры Мартиросяна Гаяне Акопян (по паспорту – Азгуш Мартиросян) арестовали 20 мая. Ее обвинили в организации похищения Ашота Пашиняна. 5 июня Апелляционный суд заменил заключение под стражу на домашний арест.