Ադրբեջանն Արցախի հետ սահմանի երկայնքով պատ է կառուցում
Ինչպես հաղորդում է «1news.az»–ը, ղարաբաղաադրբեջանական զորքերի  շփման գծում Բաքուն քարե պատ է կառուցում «հայկական կողմի հարձակումներից» պաշտպանվելու համար։
Պատի բարձրությունն ավելի քան 3 մետր է։
Կառուցման աշխատանքներն սկսվել են Ակն (Աղդամ) շրջանի մոտակայքից։
Ադրբեջանի տեղական ինքնակառավարման մարմնի  ներկայացուցիչ Գաբիլյա Աբբասովը հայտնել է, որ արդեն կառուցվել է պարսպի 700–մետրանոց հատվածը։
–Պատի կառուցումը կապահովի խաղաղ բնակչության անվտանգությունը, մարդկանց թույլ  կտա վերադառնալ իրենց տները։ Սա մեծ խնդիր է, քանի որ գյուղի 78 տներից 24–ում ոչ ոք չի ապրում, քանի որ նրանք մշտապես գնդակոծության վտանգի տակ են լինում։ Իսկ եթե գնդակներից գոնե պաշտպանող ինչ–որ բան լինի, ապա մարդիկ կարող են այնտեղ ապրել,–հայտարարել է Աբբասովը։

На линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана строится каменная стена
На линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана строится  каменная стена для «защиты от армянских снайперов».
Как сообщает азербайджанский портал, высота забора  - более 3 метров.
Возведение стены началось с окрестностей Акна (Агдам).
По словам представителя  муниципалитета Азербайджана Габиля Аббасова,  уже построено 700 метров стены.
«Возведение стен обеспечит безопасность мирного населения, даст возможность людям вернуться в свои дома. Это большая проблема, так как в 24 из 78 домов деревни никто не живет, так как они находятся под постоянным обстрелом. А если появится хоть какая-то защита от пуль, люди смогут там жить», - заявил Аббасов.