«Մայր Հայաստան» ժողովրդական շարժման նախաձեռնող խմբի անդամների մամուլի ասուլիսը (տեսանյութ)
Ինչպես տեղեկացրել էինք, մայիսի 28-ին՝ Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրը, տեղի ունեցավ «Մայր Հայաստան» ժողովրդական շարժման հիմնադիր հավաքը։
Հիշեցնենք, որ Շարժումը վերկուսակցական է, որում ներգրավված են հանրության տարբեր շերտերի ներկայացուցիչներ՝ քաղաքագետներ, տնտեսագետներ, դիվանագետներ, սոցիոլոգներ, հայտնի մտավորականներ, իրավաբաններ, բժիշկներ, ուսուցիչներ, դասախոսներ, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների մասնագետներ, լրագրողներ, բլոգերներ, ուսանողներ, փոքր ու միջին բիզնեսի ներկայացուցիչներ:
Նպատակը՝ լայն կոնսոլիդացիա ապահովելն ու Հայաստանի, Արցախի և հայ ժողովրդի ազգային-պետական շահերի պաշտպանությունն է՝ գործող վարչախմբի հեռացման միջոցով:
«Մայր Հայաստան» շարժման նախաձեռնող խմբի անդամներն այսօր մամուլի ասուլիս են հրավիրել՝ ներկայացնելու իրենց հետագա ծրագրերը և պատասխանելու լրագրողներին հետաքրքրող հարցերին։

Пресс-конференция членов инициативной группы народного движения «Мать Армения» (видео)
Как сообщалось ранее, 28 мая, в День Первой республики Армения, состоялось учредительное собрание народного движения «Мать Армения».
Движение является надпартийным и в него входят представители различных слоев общества – политологи, экономисты, дипломаты, социологи, известные представители интеллигенции, юристы, врачи, учителя, специалисты ИТ, журналисты, блогеры, представители малого и среднего бизнеса.
Целью движения является обеспечение широкой общественной консолидации и отстаивание национально-государственных интересов Армении, Арцаха и армянского народа посредством отстранения действующего режима.
Члены инициативной группы народного движения «Мать Армения» сегодня созвали пресс-конференцию, на которой представят свои дальнейшие планы и ответят на вопросы журналистов