Ինչպես հայտնի է, վերջին շրջանում ադրբեջանական զինված ուժերում անընդհատ միջադեպեր են տեղի ունենում մահվան ելքով, ինչը ցույց է տալիս մեր հարևանների բանակում տիրող վիճակը։
Ինչպես տեղեկացնում է «aze.az»–ը, ադրբեջանական բանակում ևս մեկ զիծառայող է սպանվել։ Սակայն այս անգամ, ընդ որոմ՝ ոչ առաջին անգամ, մեր հարևաններն իրենց բանակում տեղի ուենցած սպանությունը վերագրում են հայկական կողմին։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցը հայտնում է՝ Ադրբեջանի պաշտպանության անխարարությունը տեղեկատվություն է տարածել, թե հայ–ադրբեջանական շփման գծում փոխհրաձգության հետևանքով զոհվել է 2011թ. բանակ զորակոչված Մարդալիև Մահմուդ Ուսադինօղլուն։
Ադրբեջանցիների հերթական ապատեղեկատվությունը

Как известно, в последнее время в воинских частях Минобороны Азербайджана постоянно происходят инциденты со смертельным исходом, что показывает ситуацию, царящую в армии нашей соседней страны.
Как сообщают азербайджанские СМИ, в азербайджанской армии убит еще один военнослужащий. Однако на этот раз, как и в большинстве случаев, наши соседи приписывают вину за случившееся в их армии армянской стороне.
Министерство обороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию о том, что в результате нарушения режима прекращения огня на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана погиб Махмуд Мардалиев усаддин оглу, призванный на действительную воинскую службу в январе 2011 года.
Очередная дезинформация азербайджанской стороны