Ադրբեջանը կրակ է բացել այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
Մայիսի 18-ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի հյուսիսային, արևելյան և կենտրոնական ուղղությամբ խախտել է հրադադարը՝ կիրառելով հրաձգային զենք և ՀԱՆ-17 նռնականետ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ԶՈւ-ն։
Բերդաշեն գյուղի հատվածում ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց և ՀԱՆ-17 նռնականետից Կաշենի հանքավայրի ուղղությամբ։
Մայիսի 19-ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։

ВС Азербайджана открыли огонь по мирным жителям и Кашенскому руднику в Арцахе
ВС Азербайджана 18 мая нарушили режим прекращения огня на северном, восточном и центральном направлениях линии соприкосновения в Арцахе, применив стрелковое оружие и гранатомет АГС-17.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Арцаха, в районе села Бердашен азербайджанская сторона открыла огонь по мирным жителям, работавшим в саду. Азербайджанские ВС вели огонь из гранатомета АГС-17 и в направлении Кашенского рудника.
У армянской стороны потерь нет. О нарушении режима прекращения огня проинформировано командование российских миротворческих сил.