Սողանքի գոտում դուրս է բերվել ևս մի դի
Այսօր, ժամը 09.30-ի սահմաններում  Տավուշի մարզում տեղի ունեցած սողանքի գոտում փրկարարները հողազանգվածից դուրս են բերել դի: Որոնողափրկարարկան աշխատանքները շարունակվում են:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 2-ին, ժամը 19.03-ին M6 միջպետական մայրուղու 83-րդ կիլոմետրում Վանաձոր-Բագրատաշեն հատվածում` Այրում երկաթուղային կայարանի կամրջի մոտ (Լճկաձոր գյուղի հատվածում) տեղի է ունեցել սողանք: Փլուզված հատվածի (ճանապարհի եզրով) երկարությունը մոտ 300 մետր է, որից առավել վտանգավոր է 130 մետրը, իսկ ճանապարհին սահած հողազանգվածի միջին բարձրությունը 10-15 մետր է:
ԱԻՆ–ից տեղեկացնում են, որ հոկտեմբերի 11-ին, ժամը 9.00-ի դրությամբ Տավուշի մարզում տեղի ունեցած սողանքի գոտում որոնողական աշխատանքներին ներգրավված է ՀՀ ԱԻՆ 126 փրկարար, մասնավորապես՝ Տավուշի մարզից՝ 15, Լոռու մարզից՝ 40, Գեղարքունիքից՝ 30, Արագածոտնից՝ 32 և Երևանից՝ 2 փրկարար: Որոնողական աշխատանքներին մասնակցում են նաև Այրումի կայարանի անձնակազմից 14, իսկ Սանահինից՝13 հոգի, Հրազդան ՋԷԿ-ից 15 աշխատակից, Ախթալայի լեռնափրկարարական ջոկատից 5 լեռնափրկարար և 16 ոստիկան: Ինժեներական տեխնիկայից սողանքի գոտում աշխատում են 1 կռունկ, 1 էքսկավատոր, 1 քարշակ, 5 վագոն և 3 բուլդոզեր: Տեղում հերթապահում է 3 բժիշկ և ճանապարհային ոստիկանության 2 մեքենա:

Из оползневой зоны вынесли тело еще одного погибшего
Сегодня, примерно в 09:30, из оползневой зоны в Тавушской области спасатели вынесли тело еще одного погибшего -  жителя села Лчкадзор Норика Мирзояна 1939 года рождения.
Поисково-спасательные работы продолжаются.
Как сообщает пресс-служба МЧС РА, по состоянию на  11 октября, 09:00, в поисково-спасательные работы в оползневой зоне в Тавушской области вовлечены 126 спасателей МЧС РА, в частности, 15 спасателей из Тавушской области, 40- из Лорийской, 30- из Гегаркуникской, 32- из Арагацотнской, 2-из Еревана. В поисково-спасательных работах участвуют также 14 сотрудников Айрумской станции, 13 сотрудников Санаинской станции, 15 сотрудников Разданской ТЭС, 5 горных спасателей горноспасательного отряда Ахталы, 16 сотрудников полиции. Из инженерной техники в зоне оползня работают 1 кран, 1 экскаватор, 5 вагонов, 3 бульдозера. Дежурят 3 врача и 2 автомобиля дорожной полиции.
Напомним, что 2 октября, в 19:03, в Тавушской области, на 86-м километре отрезка Ванадзор-Баграташен межгосударственной магистрали М6, около станции Айрум (на участке села Лчкадзор), произошел оползень, в результате которого закрылось движение. Длина обвала 300 м, из которых был наиболее опасен 130-метровый участок, глубина обрушившегося пласта 10-15 метров.