Թուրքիայի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ. «Եթե Թուրքիան չհաղթի Ադրբեջանին, ապա արժանի չէ Եվրո-2012-ին մասնակցելուն»
Ինչպես հայտնի է, հոկտեմբերի 11-ին Ստամբուլում կկայանա Թուրքիա–Ադրբեջան ֆուտբոլային հանդիպումը։ Ադրբեջանական կայքերում շատ փորձագետներ կարծիք և միաժամանակ ցանկություն են հայտնում, որ խաղը կավարտվի կամ պետք է ավարտվի ոչ ոքի։ Այլ կարծիքի է Թուրքիայի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գուս Հիդինգը.
–Այս հանդիպումը վճռորոշ է մեզ համար։ Եթե մենք չհաղթենք, ապա արժանի չենք մասնակցելու Եվրո-2012-ին։ Բայց ես չեմ կասկածում, որ մենք կհաղթենք։
Տեղեկացնենք, որ Թուրքիան A խմբում հավակնում է 2-րդ տեղը գրավել, և եթե դա տեղի ունենա, և Հայաստանն էլ հաղթի Իռլանդիային, ապա հնարավոր է, որ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլի ուղեգրի համար Հայաստանն ու Թուրքիան պայքարեն իրար դեմ։

Главный тренер сборной Турции: «Если мы не обыграем Азербайджан, мы не достойны поездки на Евро-2012»
Как известно, 11 октября состоится  матч сборной Турции  против сборной Азербайджана в рамках отборочного турнира Евро-2012. На сегодняшней пресс-конференции в Стамбуле главный тренер сборной Турции по футболу Гус Хиддинк прокомментировал предстоящую игру, сообщают азербайджанские СМИ.
«Завтрашний матч с Азербайджаном для нас решающий, мы должны его выиграть, - сказал Хиддинк. – Если мы не обыграем Азербайджан, мы не достойны поездки на Евро-2012. Но я не сомневаюсь, что мы победим. Теоретически это, конечно, возможно, однако я этого не допускаю».
Добавим, что для того, чтобы занять второе место в группе А, сборная Турции должна обыграть Азербайджан. Если это произойдет, а Армения обыграет Ирландию, то вполне возможно, что Армения и Турция будут бороться друг против друга за путевку в финал первенства Европы.