Ադրբեջանի ԱԳՆ. «Համանախագահներն աշխատում են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև փոխզիջումային բանաձևի վրա»
Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը մեկնաբանել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի ընթացքը։
Ինչպես փոխանցում է «Aze.az»–ը, Մամեդյարովը հայտարարել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն աշխատում են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև փոխզիջումային տարբերակի վրա։
Նշենք, որ ՄԽ համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեն (ԱՄՆ), Բեռնար Ֆասիեն (Ֆրանսիա) և Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան) հոկտեմբերի վերջին ժամանելու են տարածաշրջան։
–ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների նախատեսվող այցը Հարավային Կովկաս նպատակ ունի գտնել երկու կողմերի համար կարգավորման փոխընդունելի տարբերակ,–նշել է Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարը։

Сопредседатели работают над формулой компромисса между Арменией и Азербайджаном – МИД Азербайджана
Министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров прокомментировал ход переговорного процесса Карабахского урегулирования.
Как сообщают азербайджанские СМИ, он заявил, что сопредседатели Минской группы ОБСЕ разрабатывают формулу компромисса между Арменией  и  Азербайджаном.
Отметим, что посредники по урегулированию Карабахского конфликта  Роберт Брадтке, Игорь Попов и Бернар Фасье посетят регион в конце октября.
«Предстоящий визит сопредседателей Минской группы ОБСЕ в регион Южного Кавказа имеет целью найти взаимоприемлемый для сторон конфликта вариант урегулирования», - отметил Мамедъяров.