ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար Լենցովի Բաքվում անցկացրած բանակցությունները արդյունք չեն տվել. պետնախարար
Ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար Լենցովի՝ Բաքվում անցկացրած քննարկումները արդյունք չեն տվել: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը:
Ինչպես արդեն հայտնի է, Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը գեներալ գնդապետ Ա.Լենցովի գլխավորությամբ այս շաբաթվա ընթացքում այցելել էր Բաքու և ադրբեջանական կողմի հետ քննարկել Արցախում ստեղծված իրավիճակը:
Քննարկումների արդյունքներով իրավիճակի դրական փոփոխության և 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ նախատեսված պայմանների վերականգնման շուրջ պայմանավորվածության հասնել չի հաջողվել:
Ամենակարճ ժամկետում նախատեսվում է նոր հանդիպում, որի արդյունքների մասին կտեղեկացնենք լրացուցիչ»,-գրել է նա:

Обсуждения, проведенные в Баку командующим РМК, не дали результатов – госминистр Арцаха
Обсуждения, проведенные в Баку командующим российским миротворческим контингентом генерал-полковником Ленцовым, не дали результатов. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил госминистр Арцаха Гурген Нерсисян.
Как уже известно, командование российским миротворческим контингентом во главе с генерал-полковником А. Ленцовым на этой неделе посетило Баку и обсудило с азербайджанском стороной ситуацию, сложившуюся в Арцахе.
По результатам обсуждений достичь договоренности по изменению и восстановлению условий, предусмотренных трехсторонним заявлением от 9 ноября 2020 года, не удалось.
В самый кратчайший срок планируется новая встреча, о результатах которой мы сообщим дополнительно», – написал он.