ՊՆ. «Զարմանալի է, թե ինչու է ադրբեջանական կողմը խուսափում խոսել Հայաստանի ու Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարների առանձնազրույցի մասին»
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված այն տեղեկության կապակցությամբ, թե իբր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Բրյուսելում չի հանդիպել Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիևին
Զարմանալի է, թե ինչու է ադրբեջանական կողմը խուսափում խոսել Հայաստանի ու Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարների Բրյուսելում հոկտեմբերի 6-ին ունեցած կարճատև առանձնազրույցի մասին: Հավանաբար նրանց մտահոգում է այդ խոսակցության բովանդակությունը: Ամեն դեպքում, տեղի ունեցած փաստը դիվանագիտական ոչ բարձրաստիճան պաշտոնյայի միջոցով հերքելը իրականությունը թաքցնելու անհաջող փորձ է:

Удивительно, почему азербайджанская сторона избегает говорить о беседе между министрами обороны Армении и Азербайджана – Давид Карапетян
Азербайджанские СМИ сообщают, что информация о встрече между министром обороны Армении Сейраном Оганяном и министром обороны Азербайджана Сафаром Абиевым не соответствует действительности. Комментируя данное обстоятельство, пресс-секретарь министра обороны РА Давид Карепетян заявил:
«Удивительно, почему азербайджанская сторона избегает говорить о состоявшейся 6-го октября в Брюсселе короткой беседе между министрами обороны Армении и Азербайджана. Вероятно, их беспокоит содержание этой беседы. В любом случае, опровергать имевший место факт посредством не высокопоставленного дипломата является неудачной попыткой скрыть действительность».