Արամ Հարությունյան. «ԲՀԿ–ն ճոճանակի նման արագորեն թափ է հավաքում»
Եթե ՀՀԿ–ն գնա խորհրդարանական ընտրություններին Տիգրան Սարգսյանով, ապա դա ինքնասպանության ամենակարճ ճանապարհն է, որովհետև, եթե մենք նայում ենք, որևէ խոստում, որևէ ծրագիր Տիգրան Սարգսյանը չի կատարել։ Այսօր էլ, եթե ուշադիր լինենք, բյուջեի նոր նախագիծը մեծ բեռ է նախատեսում փոքր և միջին բիզնեսի համար. Տիգրան Սարգսյանն այնպիսի բյուջեի նախագիծ է նկարել, որ իր գնալուց հետո հաջորդ վարչապետը գալու է ավերակների վրա,– այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը։
Բանախոսը որոշակի ենթադրություններ է արել առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքի, տարբեր քաղաքական ուժերի հնարավորությունների վերաբերյալ և նշել, որ առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունները երևի կլինեն Հայաստանում երբևէ եղած ամենահետաքրքիր ընտրությունները։
-Եթե ՀՀԿ–ն անմխիթար վիճակում է, և այն կարելի է համեմատել ջարդված ոտքով աթոռի հետ, ապա ԲՀԿ–ն ճոճանակի նման արագորեն թափ է հավաքում։ Եթե ԲՀԿ–ն ճիշտ գործի, ապա շատ լավ հնարավորություններ կունենա ընտրությունների ժամանակ, չի բացառվում նաև, որ կմիավորի իր շուրջը նաև որոշ այլ ուժերի։ Ցավով եմ նշում, որ ոչ մի բան չստացվեց «Ժառանգության» մոտ, ցավում եմ, որ կուսակցության ներկայացուցիչներն ավելի շատ զբաղված են Րաֆֆի Հովհաննիսյանի տարօրինակ քայլերը մեկնաբանելով, քան ինչ–որ… իրոք ափսոսում եմ։ Իրենք չգիտեն՝ վաղը ուր կգնա և ինչ կանի Րաֆֆին,– հայտարարել է Հարությունյանը։
Ինչ վերաբերում է հենց իր կուսակցությանը, ապա Հարությունյանը նշել է, որ բանակցություններ են ընթանում որոշ այլ ուժերի հետ 4-րդ ուժ դաշինք ստեղծելու համար։

Арам Арутюнян: «ППА подобно маятнику быстро набирает силу»
«Если РПА  пойдет на парламентские выборы с Тиграном Саркисяном, то это будет самый короткий путь к самоубийству, потому что если подумать, Тигран Саркисян не выполнил ни одно обещание, ни одну программу. Сегодня, если внимательно изучить ситуацию, можно увидеть, что новый проект госбюджета предполагает большое бремя для малого и среднего бизнеса. Премьер «нарисовал» такой проект бюджета, что после его отставки новый премьер станет очевидцем разрушившейся системы», - заметил на сегодняшней встрече с журналистами председатель партии “Национальное единство” Арам Арутюнян.
Он также сделал некоторые предположения относительно предстоящих парламентских  выборов, возможностей разных политических сил, отметив, что эти парламентские выборы, наверное, будут самыми интересными из всех прошедших в Армении выборов.
«Если РПА находится в плачевном состоянии и ее можно сравнить со сломанным стулом, то партия «Процветающая Армения» (ППА) подобно маятнику быстро набирает силу. Если ППА будет действовать верно, то у нее будут очень хорошие возможности и для  выборов. Не исключается также и то, что эта  партия сплотит вокруг себя и некоторые другие силы. С сожалением должен отметить, что у партии «Наследие» ничего не получилось. Жаль, что представители партии больше заняты комментированием странных действий Рафии Ованнисяна, нежели какими-то другими действиями. Действительно, жаль. Они не знают, что завтра сделает и куда пойдет Раффи Ованнисян»,- отметил он.
Что касается его партии, то, по словам Арутюняна, ведутся переговоры для создания с некоторыми другими силами четвертой силы – альянса.