Գագիկ Ծառուկյան. «Կոալիցիան տուժելու է Դաշնակցության դուրս գալուց հետո»
-Կոալիցիանտուժելուէ Դաշնակցությանդուրսգալուցհետո,- անդրադառնալով ՀՅԴ-ի՝ կոալիցիայից դուրս գալու փաստին, ասել է Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, ապա շարունակել. «Չէ՞որկոալիցիանինչքանմեծումիասնականլինի, այնքանավելիուժեղէ»։
-Կոալիցիա՝չինշանակում, որբոլորսմիևնույնհարցերինմիանմանենքանդրադառնումևմիանմանենքորոշումներկատարում: Եթեայսօրայսխնդիրնէառաջացել, մենքպետքէազգովիորոշենք, թեի՞նչնէօգուտմերժողովրդիհամար, - լրագրողներին ասել է Գ. Ծառուկյանը: Նրա համոզմամբ, ՀՅԴ-ն կոալիցիայից դուրս գալու որոշում է կայացրել՝ ելնելով իր սկզբունքներից։
-Կոալիցիան տուժելու է Դաշնակցության դուրս գալուց հետո,- անդրադառնալով ՀՅԴ-ի՝ կոալիցիայից դուրս գալու փաստին, ասել է Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, ապա շարունակել. «Չէ՞ որ կոալիցիան ինչքան մեծ ու միասնական լինի, այնքան ավելի ուժեղ է»։
-Կոալիցիա՝ չի նշանակում, որ բոլորս միևնույն հարցերին միանման ենք անդրադառնում և միանման ենք որոշումներ կատարում: Եթե այսօր այս խնդիրն է առաջացել, մենք պետք է ազգովի որոշենք, թե ի՞նչն է օգուտ մեր ժողովրդի համար, - լրագրողներին ասել է Գ. Ծառուկյանը: Նրա համոզմամբ, ՀՅԴ-ն կոալիցիայից դուրս գալու որոշում է կայացրել՝ ելնելով իր սկզբունքներից։

Гагик Царукян: Коалиция пострадает после выхода из нее Дашнакцутюн
-Коалиция пострадает после выхода из нее Дашнакцутюн, - сказал о решении АРФД о своем выходе из состава коалиции председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, добавив: «Ведь чем больше и сплоченней коалиция, тем она сильнее».
-Коалиция не означает, что мы все по одним и тем же вопросам имеем одинаковые подходы и принимаем одинаковые решения. Если сегодня возникла эта проблема, мы должны все вместе решить, что в интересах нашего народа, - сказал журналистам Гагик Царукян. Он уверен, что АРФД принял подобное решение исходя из своих принципов.