«Sovetunion.ru» կայքը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերին Մակեդոնիա կատարած այցի ժամանակ Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանն առաջարկ է արել իր երկրի բյուջեից շոշափելի նյութական պարգևատրում հատկացնել Մակեդոնիայի ազգային հավաքականին, եթե հոկտեմբերի 7-ին մակեդոնացիները հաղթեն Հայաստանին։ Էրդողանը նման առաջարկ է արել Մակեդոնիայի ԱԺ-ի ղեկավարի հետ հանդիպման ժամանակ։
Կա ենթադրություն, որ Էրդողանի նման հետաքրքրվածությունը պայմանավորված է նրանով, որ Թուրքիան փորձում է խուսափել Հայաստանի հետ play-off-ում հնարավոր հանդիպումից։ Չէ՞ որ և՛Թուրքիան, և՛ Հայաստանն իրենց խմբերում ունեն լավ հնարավորություններ՝ գրավելու երկրորդ տեղը, ապա պայքարել ամեն խմբում 2-րդ տեղը գրաված հավաքականի հետ արդեն «Եվրո-2012»-ի ուղեգրի համար։
Էրդողանի ֆուտբոլային դիվանագիտությունը

Премьер-министр Турции Реджеп Эрдоган сделал предложение выделить из бюджета своей страны солидное материальное вознаграждение сборной Македонии по футболу, в случае ее победы над сборной Армении, сообщает «sovetunion.ru» со ссылкой на источники в парламенте Македонии.
Свое предложение турецкий премьер сделал в ходе приватной встречи с председателем парламента Македонии Трайко Веляноски. Как полагают эксперты, подобная заинтересованность Эрдогана в поражении сборной Армении исходит из желания правящих кругов Турции избежать встречи сборной Турции с быстро прогрессирующей сборной Армении в стыковых матчах за право играть в финале чемпионата Европы.
Эрдоган боится сборной Армении по футболу?