Երևանն ու Բաքուն ընդունել են հերթական երկկողմ բանակցությունների անցկացման առաջարկը. Զախարովա (տեսանյութ)
Երևանն ու Բաքուն ընդունել են հերթական երկկողմ բանակցությունների անցկացման առաջարկը։ Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
Զախարովան նշել է, որ Ռուսաստանը չի թուլացնում ջանքերը՝ ուղղված Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի նախապատրաստման հարցում աջակցելուն։ «Գործընկերներն ընդունել են մեր տարածքում երկկողմ բանակցությունների հերթական փուլն անցկացնելու մեր առաջարկը։ Ժամկետների և կոնկրետ միջոցառումների մասին մենք կտեղեկացնենք, երբ այդ ամենը վերջնականապես համաձայնեցվի»,-ասել է Զախարովան։

Ереван и Баку приняли предложение о проведении очередных двухсторонних переговорах – Захарова (видео)
Ереван и Баку приняли предложение о проведении очередных двухсторонних переговорах. Об этом на еженедельном брифинге заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
По словам Захаровой, усилия РФ не ослабевают по всемерному содействию Азербайджану и Армении в подготовке мирного договора между этими странами.
«Партнеры приняли наше предложение о проведении очередного раунда двухсторонних переговоров на нашей территории. О датах и конкретных мероприятиях мы сообщим, когда будет все это окончательно согласовано», – заявила она.