Ադրբեջանի ԶՈւ-ն փորձել է առաջխաղացում կատարել Ստեփանակերտ-Լիսագոր ճանապարհի հարակից բարձունքներից մեկի ուղղությամբ. ՊԲ
Ս.թ. մարտի 27֊ին՝ ժամը 9։00֊ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումը փորձել է առաջխաղացում կատարել Ստեփանակերտ֊Լիսագոր գրունտային ճանապարհի հարակից բարձունքներից մեկի ուղղությամբ։
Նշված հատվածում մարտական հերթապահություն իրականացնող ՊԲ զինծառայողների կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական ստորաբաժանման առաջխաղացման փորձը կասեցվել է։ Այս մասին հաղորդում է Արցախի ՊԲ-ն:
Միջադեպի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։

ВС Азербайджана попытались продвинуться к одной из высот у грунтовой дороги Степанакерт-Лисагор
Министерство обороны Республики Арцах сообщает о пресечении попытки продвижения азербайджанских ВС к одной из высот.
Согласно сообщению ведомства, 27 марта примерно в 09:00 подразделение ВС Азербайджана попыталось продвинуться в направлении одной из высот, прилегающих к грунтовой дороге Степанакерт-Лисагор.
«Благодаря превентивным действиям военнослужащих Армии обороны Арцаха, несущих боевое дежурство на указанном участке, попытка продвижения азербайджанского подразделения была остановлена. Об инциденте проинфомировано командование российского миротворческого контингента», – говорится в сообщении.