Ահաբեկչություն Սոմալիում. 60-ից ավելի զոհ
Սոմալիի մայրաքաղաք Մոգադիշոյում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով 65 մարդ է զոհվել, 50-ը ստացել են տարբեր տեսակի վնասվածքներ։ Այս մասին տեղեկացրել է քաղաքային Շտապ օգնության ներկայացուցիչը։ Ըստ նրա տվյալների՝ զոհերի թվում կան զինվորականներ և քաղաքացիական անձինք, այդ թվում՝ ուսանողներ։
Պայթյունը տեղի է ունեցել կառավարական թաղամասի մոտակայքում, ուր տեղակայված են նախարարական շենքերը։ Ահաբեկչության կազմակերպման պատասխանատվությունն իր վրա է վերցրել «Ալ Քաիդայի» հետ կապ ունեցող «Ալ Շաբաբ» ծայրահեղ իսլամիստական զինված խմբավորումը։

Взрыв в Сомали: десятки погибших
Не менее 65 человек погибли, еще более 50 получили ранения в результате взрыва, произошедшего в столице Сомали Могадишо, сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на телеканал «BBC News» и на местных медиков.
Согласно этим данным, наполненный взрывчаткой грузовик, за рулем которого был террорист-смертник, врезался в местный офисный центр и взорвался.
В здании, которое было почти полностью разрушено, располагались несколько министерств сомалийского правительства. Среди убитых есть как гражданские лица, так и военнослужащие.
Ответственность за теракт уже взяла на себя исламистская группировка "Аль-Шабаб", связанная с "Аль-Каидой", пишет "Вести.ру". Еë боевики неоднократно совершали теракты и нападения в Сомали.