Ռուս լրագրող և հրատարակիչ, «Նյուս Մեդիա» հոլդինգի հիմնադիր Արամ Գաբրելյանովին թույլ չեն տվել մուտք գործել Հայաստան։Sputnik Արմենիայի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ նա անցանկալի անձանց ցուցակում է։
«Երևան ժամանելուն պես նրան խնդրել են սպասել, հետո հայտարարել են, որ անձնագրի հետ կապված խնդիրներ կան։ Վերջնական արդյունքում պարզվել է, որ նա անցանկալի անձանց ցուցակում է»,-պատմեց մեր աղբյուրը։
Մեր տեղեկություններով՝ լրագրողն արդեն փոխել է տոմսը և պատրաստվում է Ռուսաստան վերադառնալ առաջիկա չվերթով։
Գաբրելյանովը Երևան էր գալիս լրագրողների համար ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի նախկին ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանի կազմակերպած դասընթացի շրջանակում դասախոսություն կարդալու նպատակով։
Նշենք, որ Գաբրելյանովը խիստ քննադատում էր Հայաստանի իշխանություններին և մեղադրում նրանց հակապետական դիրքորոշման մեջ։ Նա պարբերաբար իր Telegram ալիքում տեղեկատվություն էր հրապարակում Նիկոլ Փաշինյանի, նրա տիկնոջ և մերձավոր շրջապատի գործունեության վերաբերյալ։
2022 թվականի հոկտեմբերին հայտնի դարձավ, որ «Ռոսիա սեգոդնյա» մեդիախմբի և RT հեռուստաալիքի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանին և Պետդումայի ԱՊՀ հարցերով կոմիտեի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինին Հայաստանի կառավարությունն արգելել է մուտք գործել երկիր։
Արամ Գաբրելյանովին թույլ չեն տվել մտնել Հայաստան
Ռուս լրագրող և հրատարակիչ, «Նյուս Մեդիա» հոլդինգի հիմնադիր Արամ Գաբրելյանովին թույլ չեն տվել մուտք գործել Հայաստան։ Sputnik Արմենիայի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ նա անցանկալի անձանց ցուցակում է։

Арама Габрелянова не впустили в Армению: он в списке персон нон-грата
Российского журналиста и издателя, основателя холдинга «Ньюс Медиа» Арама Габрелянова не впустили в Армению. Как передает источник «Sputnik Армения», он в списке нежелательных лиц.
«По прибытии в Ереван его попросили подождать, потом заявили, что есть проблемы с паспортом. В конечном результате выяснилось, что он находится в списке нежелательных лиц», – рассказал источник.
По нашим данным, журналист уже поменял билет и собирается вернуться в Россию ближайшим рейсом.
Габрелянов прибыл в Ереван, чтобы прочитать лекцию в рамках тренинга для журналистов, который организовал экс-глава офиса второго президента Виктор Согомонян.
Отметим, что Габрелянов жестко критиковал власти Армении и обвинял их в антигосударственной позиции. Он периодически публиковал в своем «Telegram»-канале информацию относительно деятельности Никола Пашиняна, его супруги и ближайшего окружения.
В октябре 2022 правительство Армении запретило въезд в страну главреду медиагруппы «Россия сегодня» и телеканала RT Маргарите Симоньян и первому заместителю комитета Госдумы по делам СНГ Константину Затулину.