«Սրբխեչի ուլի» 48-ամսյա սուտը (տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանը ստի վարպետ է։ Վարչապետի աթոռին հայտնվելուց հետո նա արեց 2018–ին խոստացածի ճիշտ հակառակը։ Խոստացել էր վերացնել կարմիր կետագծերը, տեսախցիկներն ու արագաչափերը։ Արեց ճիշտ հակառակը՝ կարմիր կետագծերը չվերացրեց, արագաչափերն ու տեսախցիկներն ավելացրեց։
Խոստացել էր իջեցնել գազի, էլեկտրաէներգիայի, ջրի սակագները։ Հակառակը եղավ։
Եվ ամենակարևորը՝ խոստացել էր խաղաղություն, սակայն բերեց ու բերում է պատերազմ ու պարտություն։
Նիկոլը խաբեց «հպարտ քաղաքացուն»՝ պողոսազգիներին։ Խոստացել էր թալանի վերադարձ, սակայն դա տեղի չունեցավ։ Փոխարենն ինքն ու իր թիմը դարձան թալանչիներ, հսկայական կարողությունների տերեր։
Նիկոլենց թիմում ստախոսների ու թալանչիների պակաս չկա։ Դրանց մեջ ամենակարկառուն դեմքերից է Տիգրան Ավինյանը՝ սրբխեչի ուլի արտաքինով այդ երիտասարդը, որը հայտնի է նաև որպես պլանքյաշ և արտադրական կանեփի բիզնեսում ներգրավված մարդ։
Սա ստվերային քաղաքապետ է աշխատում և ուզում է քաղաքապետ դառնալ՝ ներգրավելով նախկին օդիոզ «տասովչիկներին»։
«Սրբխեչի ուլն» իր ստախոսությամբ, դատարկ խոստումներով Նիկոլ Փաշինյանին չի զիջում։ Հակակորոնավիրուսային պայքարը կատարելապես տապալած, բազմաթիվ մահերի պատճառ դարձած սույն թրաշամանուկը մինչև «կորոնավիրուսի պարետ» աշխատելը 2018–ին հայտարարում էր, թե, իբր, դրսից հսկայական գումարներ են բերելու, բայց դա կարող է լինել միայն 2018–ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում իրենց հաղթանակի դեպքում։ Նիկոլենք հաղթեցին այդ ընտրություններում, բայց ներդրումները չեղան։ Ավելին՝ կան հավաստի տեղեկություններ այն մասին, որ Տիգրան Ավինյանը փոխվարչապետի պաշտոնում խոչընդոտել ու տապալել է չինական ներդրումների մուտքը Հայաստան։
Հիմա այս կանեփի սիրահարն ու ստախոսը խոստանում է քաղաքապետ դառնալու դեպքում Երևանի Աջափնյակում 48 ամսում (ըստ ավինյանական հաշվարկների՝ դա 2 տարին է, այսինքն՝ Ավինյանի համար տարին 24 ամիս ունի) բացել մետրոյի կայարան (տե՛ս կից տեսանյութը)։
Ավինյան Տիգրանի համար ստելն այնքան սովորական ու բնական բան է, որ ինքը շփոթում է տարվա ամիսների քանակը։ Լեզուն մատնում է իր իրական էությունը։ Մատնում է սուտը։
Ի դեպ, Աջափնյակի մետրոյի թեման կարելի է մտցնել Գինեսի գրքի մեջ։ Նիկոլենք 5 տարի առաջ խոստացել են այն կառուցել, մեկ տեղական՝ երևանյան և երկու համապետական ընտրության են մասնակցել Աջափնյակի մետրոյի կայարանի թեմայով, բայց կայարանը մինչև հիմա չկա։ Հիմա էլ են խոստանում կառուցել և 48 ամսվա (ըստ «սրբխեչի ուլի»՝ 2 տարվա) «զապասով» սուտ են ասում, որ էլի ձայն փախցնեն։ Թույլ կտա՞ն երևանցիներն իրենց ականջներից «մակարոնեղեն» կախեն այս ստախոսները, պարզ կդառնա Երևանի ընտրությունների արդյունքում։

48-месячная ложь «жертвенного ягненка» (видео)
Никол Пашинян – премьер лжи. По становлении премьером он начал реализовывать прямо противоположное тому, что обещал в 2018-ом. Он обещал ликвидировать красные линии, придорожные видеокамеры и спидометры. И сделал наоборот: красные линии ликвидированы не были, а количество видеокамер и спидометров увеличилось.
Он обещал снизить тарифы на газ, электроэнергию, воду. Произошло прямо противоположное.
И, самое главное, он обещал мир, но принес и продолжает приносить войну и поражение.
Никол обманул «гордых граждан» – погосов. Он обещал возвращение награбленного, но этого так и не произошло. Вместо этого грабителями и обладателями огромного состояния стали он сам и его команда.
Нехватки в лжецах и грабителях в команде николовцев не наблюдается. Одним из самых ярких представителей этой команды является Тигран Авинян – молодой человек с физиономией жертвенного ягненка, который известен также как травокур и вовлеченный в бизнес по выращиванию технической конопли человек.
Он работает теневым мэром и хочет стать градоначальником Еревана с привлечением бывших одиозных «тасовщиков».
Своей лживостью и пустыми обещаниями «жертвенный ягненок» ничем не уступает Николу Пашиняну. Полностью проваливший антикоронавирусную борьбу, ставший причиной многочисленных смертей этот «младоощетинившийся» до работы «коронавирусным комендантом» заявлял в 2018-ом, будто привлечет огромные иностранные инвестиции, но это случится лишь после их победы во внеочередных парламентских выборах 2018-го. Николовцы в этих выборах победили, но инвестиций так и не случилось. Более того, есть достоверная информация о том, что Тигран Авинян на посту вице-премьера препятствовал и сорвал китайские инвестиции в Армении.
Сейчас этот любитель конопли и лжец обещает в случае своего избрания мэром Еревана построить в административном районе Аджапняк за 48 месяцев (согласно авиняновским расчетам, всего за 2 года) станцию метро (см. видео).
Ложь для Авинян Тиграна – вещь настолько обычная и естественная, что он путается даже в количестве месяцев в году. Язык выдает его реальную сущность. Выдает его ложь.
Кстати, тему станции метро «Аджапняк» можно включить в книгу рекордов Гиннеса. Станцию обещали построить еще 5 лет назад, муссируя тему строительства станции метро, они приняли участие в одних муниципальных и двух общереспубликанских выборах, но станции всё нет и нет. Сейчас тоже обещают построить ее и врут с 48-месячным запасом (согласно «жертвенному ягненку», двухлетним), чтобы опять увести голоса. Позволят ли ереванцы этим лжецам навесить себе на уши очередную порцию лапши, станет ясно по результатам выборов в Ереване.