«Երբ առաքելությունը ներկայացվում է որպես բացառապես քաղաքացիական, ասում են ոչ ճշմարտությունը». Զախարովա (տեսանյութ)
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան կրկնել է հայ-ադրբեջանական սահմանին ԵՄ առաքելության վերաբերյալ ռուսական կողմի դիրքորոշումը։
Փետրվարի 22-ին կայացած ճեպազրույցում Զախարովան կրկնել է ավելի վաղ մեկնաբանությունում արտահայտած դիրքորոշումը։
«Երբ առաքելությունը ներկայացվում է որպես բացառապես քաղաքացիական, ասում են ոչ լիարժեք ճշմարտությունը կամ ոչ ճշմարտությունը»,-նշել է պաշտոնական ներկայացուցիչը:
Հիշեցնենք, որ առաքելությունը սկսվել է փետրվարի 20-ին եւ նախատեսված է 2 տարվա համար։ Դրա կազմում կան նաեւ ոստիկաններ Գերմանիայից եւ ժանդարմերներ Ֆրանսիայից։

Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова повторила позицию российской стороны относительно миссии ЕС на армяно-азербайджанской границе.
На брифинге 22 февраля Захарова повторила высказанную ранее в комментарии позицию.
«Когда выдают миссию за исключительно гражданскую, говорят неполную правду или неправду», – отметила официальный представитель.
Напомним, что миссия начала работу 20 февраля и рассчитана на 2 года. В ее составе в том числе полицейские из Германии и жандармы из Франции.
Когда выдают миссию ЕС за исключительно гражданскую, говорят неполную правду или неправду – Захарова (видео)