Անկարայում մեկնարկել է Արարատ Միրզոյանի և Մևլութ Չավուշօղլուի հանդիպումը
Անկարայում մեկնարկել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի առանձնազրույցը:
Ինչպես Անկարայից հայտնում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, Հայաստանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարների առանձնազրույցին կհաջորդի ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որից հետո նախարարները հանդես կգան հայտարարություններով:
Արարատ Միրզոյանն այնուհետև կմեկնի ավերիչ երկրաշարժից տուժած Ադըյաման քաղաք, որտեղ կհանդիպի որոնողափրկարարական աշխատանքներին մասնակցող հայ փրկարարների հետ:

В Анкаре проходит встреча Арарата Мирзояна и Мевлюта Чавушоглу
В Анкаре проходит приватная встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Турции Мевлюта Чавушоглу.
Как сообщает корреспондент «Арменпресс» из Анкары, после личной беседы глав МИД Армении и Турции последует встреча в расширенном составе, затем министры выступят с заявлениями.
Позже министр иностранных дел Армении отправится в один из наиболее пострадавших от стихии районов, Адыяман, где поисково-спасательные работы проводят армянские спасатели.