Լևոն Զուրաբյան. «Տեխնիկապես դեռ մինչև ամսի երերսունը ժամանակ կա»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանն ասել է, թե սեպտեմբերին իրենք հայտարարել էին, որ իշխանությունը պետք է մտորի արտահերթ ընտրությունների մասին։
–Տեխնիկապես դեռ մինչև ամսի 30–ը ժամանակ կա, բայց կարծում եմ, որ երկրում չկա մեկը, որը մտածում է, թե իշխանությունները կգնան զիջումների,–ասել է նա։
Ըստ Լևոն Զուրաբյանի՝ եկել է պահը, երբ ժողովուրդը պետք է մտնի խաղի մեջ և ուղիղ կերպով իշխանություններին պահանջ դնի՝ ապահովելով հանրահավաքների բազմամարդությունը, քանի որ իշխանությունը սթափ չի գնահատում այս պահը։
Հարցին, թե հանրահավաքներին մասնակցող մարդկանց քանակի պակասելն ինչո՞վ է պայմանավորված, նա պատասխանել է, թե հակառակը՝ հանրահավաքից հանրահավաք մարդիկ շատացել են։

Левон Зурабян: «Технически до 30 сентября ещë есть время»
На встрече с журналистами координатор АНК Левон Зурабян отметил, что в сентябре они заявили, что власти должны подумать о внеочередных выборах.
«Технически пока до 30 сентября ещë есть время, но, думаю, что в стране нет ни одного человека, который считает, что власти пойдут на уступки», - сказал он.
По словам Левона Зурабяна, настал момент, когда народ должен вступить в игру и прямо предъявить властям требование, обеспечив многолюдность митингов, так как власти нетрезво оценивают этот момент.
На вопрос о том, чем обусловлено сокращение числа участников митингов, Зурабян ответил, что, наоборот, на каждом митинге число людей увеличивается.