Կ. Մանոյան. «Պուտինի վերադարձը կարող է բերել մթնոլորտի փոփոխության»
Անդրադառնալով այն հարցին, թե Ռուսաստանի նախագահական ընտրություններին Վլադիմիր Պուտինի առաջադրումը ինչ ազդեցություն կարող են ունենալ Հայաստանի վրա, ՀՅԴ Հայ դատի և քաղաքական հարցերի գրասենյակի ղեկավար Կիրո Մանոյանն ասել է.
–Նախագահի անձերից շատ բան է կաված։ Պուտինը Հայաստանի և ԱՄՆ փոխհարաբերություններին կարող է ավելի կոշտ նայել, կարող է որևէ ազդեցություն ունենալ։ Նրա՝ ՌԴ նախագահ դառնալը կարող է բերել մթնոլորտի փոփոխության, որը կարող է ազդել տարածաշրջանի վրա։

Возвращение Путина может привести к изменению атмосферы - Киро Маноян
Отвечая в ходе сегодняшней пресс-конференции на вопрос о том, какое влияние окажет на Армению выдвижение кандидатуры Владимира Путина на пост президента РФ, глава ереванского офиса Ай Дат и ответственный по политическим вопросам Бюро АРФД Киро Маноян отметил:
«От личности президента многое зависит. Путин может более жестко оценивать отношения Армении и США, может оказать какое-то воздействие. Его избрание президентом может привести к изменению атмосферы, а это в свою очередь, повлияет на ситуацию в регионе».