Էդուարդ Շարմազանով. «Իմ համար հիմք է իմ պետության գերատեsչական մարմինների պաշտոնական դիրքորոշումը»
«7օր»-ի հետ զրույցում, ՀՀԿ մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, թուրքական մամուլում հրապարակված «Ճանապարհային քարտեզի» 5 դրույթները մեկնաբանելուց ձեռնպահ մնաց, նշելով, որ ՀՀ արտգործնախարարության մամլո խոսնակ Տիգրան Բալայանը հայտարարել է, որ նման փաստաթուղթ գույություն չունի։
- ՀՀ նախագահը պաշտոնապես հայտարարել է, որ ինքն առանց նախապայմանների դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատելու կողմնակից է, իսկ ՀՀ արտգործնախարարության մամլո խոսնակը հերքել է թուրքական մամուլում հրապարակված լուրերը և ինձ համար հիմք է իմ պետության գերատեսչական մարմինների պաշտոնական դիրքորոշումը,-ասել Էդուարդ Շարմազանովը։

Эдуард Шармазанов: «Для меня основой является официальная позиция ведомственных органов моего государства»
В разговоре с «7or» спикер Республиканской партии Армении   Эдуард Шармазанов не стал комментировать 5 принципов «дорожной карты», опубликованных в турецкой прессе, отметив, что спикер МИД Тигран Балаян заявил, что такого документа не существует:
-Президент РА официально заявил, что он сторонник заключения дипломатических отношений без предусловий, а спикер МИД опроверг информацию, опубликованную в турецкой прессе. Для меня основой является официальная позиция ведомственных органов моего государства, -заявил спикер РПА.