Փաշինյանի ընտանիքն ու Ադրբեջանն՝ ընդդեմ Արցախի հանրահավաքի
Արցախն արդեն 15–րդ օրն է շրջափակված։ Հայաստանի իշխանությունները ձևականորեն մտահոգություն են հայտնում, բայց իրականում առաջ են տանում այն գիծը, որ Արցախն Ադրբեջանինն է, Լաչինի միջանցքի հարցը ռուս խաղաղապահներինն է։
Իրականությունն այն է, որ Նիկոլ Փաշինյանն ատում է Արցախն ու արցախցիներին։ Նա ատում է նաև Հայաստանն ու հայաստանցիներին, բայց քանի որ իշխանություն ունի և թալանի հնարավորություն կա, ուստի ցույց է տալիս, թե, իբր, սիրում է հայաստանցիներին, հպարտանում հայաստանցիներով ու խոնարհվում հայաստանցիների առաջ։
Ստեփանակերտում տեղի ունեցած հզոր հանրահավաքը նիկոլական դարձած Հ1–ը չհեռարձակեց։ Հանրահավաքներով իշխանության եկած Նիկոլը թույլ չտվեց, որ Արցախի ժողովրդի հանրահավաքը ցույց տրվի հանրային հեռուստատեսությամբ։ Դա բացահայտ դավաճանական քայլ էր Նիկոլ Փաշինյանի ու Հ1–ի կողմից։
Արցախում տեղի ունեցած հանրահավաքին դեմ էին նաև Ադրբեջանում։ Նրանց համապատասխան տեղը մրմռում էր, քանզի այս անգամ արդեն չէին կարող ասել, թե, իբր, Հայաստանից մարդ էին բերել, որպեսզի մարդաշատ հանրահավաքի տպավորություն լիներ։ Նախ Հայաստանի իշխանությունը հակաղարաբաղյան է և ոչ մեկին չի ուղարկի Ստեփանակերտ՝ հանրահավաքի։ Բացի այդ՝ մրմռոցի պատճառը հանրահավաքի բազմամարդությունն էր, ինչով հերքվում է ադրբեջանական այն թեզը, թե, իբր, հազիվ 10–15 հազար մարդ կա Ղարաբաղում։ Այդ քանակը մի քանի անգամ գերազանցող մարդ կար երեկվա հանրահավաքում, ինչը հաստատում է այն տեղեկությունը, որ ավելի քան 120 հազար մարդ է ապրում Ղարաբաղում։ Ստեփանակերտում բոլորը միաբերան պնդում էին ինքնորոշման թեզն ու այդպիսով ապտակ հասցում Նիկոլ Փաշինյանին, միջնամատ ցույց տալիս Բաքվին և մեսիջ հղում միջազգային հանրությանը։
Ի դեպ, նիկոլենք երեկ շատ ակտիվ էին։ Ամբողջ ընտանիքով աշխատում էին Ստեփանակերտի հանրահավաքի դեմ։ Նախ արգելել էին Հ1–ին հեռարձակել այն, ինչը բացահայտ դավաճանական քայլ է։ Բացի այդ՝ Նիկոլի կինն ու աներձագն էին մտել խաղի մեջ։
Նիկոլի կինը՝ Աննա Հակոբյանը,բացահայտ հակաղարաբաղյան թույն ու թարախ էր թափում։ Նրա հակաղարաբաղցիությունն ու նաև հակապետական վարքագիծն այնքան ցցուն էին, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցները նրան դարձրել էին օրվա հերոսը։ Մեհրիբան Ալիևային Ղարաբաղում մուղամ լսելու հրավեր ուղարկող Աննան իր ամբողջ մաղձը թափել էր ղարաբաղցիների վրա։
Աննա Հակոբյանը հանրահավաքից առաջ բացահայտորեն ցույց տվեց, որ ուրախ է շրջափակման համար, քանզի նեղացած է ղարաբաղցիներից, ովքեր պատերազմի թարմ վերքերի վրա թույլ չէին տվել իր էժանագին փիառի իրականացումը Ստեփանակերտում։ Բացի այդ՝ Աննա Հակոբյանի գրառումը մեսիջ էր Նիկոլի կողմից Իլհամին, որ ինքը դատապարտում է ղարաբաղցիների հանրահավաքն ու կապ չունի դրա հետ։
Նիկոլն ամեն ինչ արեց, որ նույնիսկ Աննային հայհոյելու գնով Ստեփանակերտի հանրահավաքի թեման դուրս մղվի լրահոսից։ Դա, իհարկե, նրան չհաջողվեց, բայց ջանքերն ակնհայտ էին։ Նիկոլը նույն ոգով շարունակեց նաև հանրահավաքից հետո։ Այս անգամ թեման փորձ արվեց շեղել Աննայի եղբոր՝ դեպուտատ Հրաչի միջոցով։ Վերջինս մի ախմախ ստատուս էր դրել՝ հայհոյանքների պորցիան քրոջից իր վրա քաշելու և տեղեկատվական դաշտն աղբով լցնելու համար։
Սարսափելի է արձանագրելը, որ Հայաստանի ղեկին թուրք–ադրբեջանական տանդեմին ձայնակցող ու ադրբեջանցիներից էլ շատ Արցախն ատող մարդ է հայտնվել։ Ամո՛թ մեր քաղաքական վերնախավին, ամո՛թ բոլորիս, որ Նիկոլը դեռ վարչապետի աթոռին է նստած։
Նիկոլի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, բացահայտ հակաղարաբաղյան թույն ու թարախ էր թափում։ Նրա հակաղարաբաղցիությունն ու նաև հակապետական վարքագիծն այնքան ցցուն էին, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցները նրան դարձրել էին օրվա հերոսը։ Մեհրիբան Ալիևային Ղարաբաղում մուղամ լսելու հրավեր ուղարկող Աննան իր ամբողջ մաղձը թափել էր ղարաբաղցիների վրա։

Семья Пашиняна и Азербайджан – против митинга в Арцахе
Арцах уже 15 дней в блокаде. Власти Армении формально выражают обеспокоенность, но в реальности продвигают линию на то, что Арцах – это Азербайджан, а вопрос Лачинского коридора – компетенция российских миротворцев.
Реальность в том, что Никол Пашинян ненавидит Арцах и арцахцев. Он ненавидит также Армению и ее жителей, но поскольку обладает властью и возможностью для разграбления, показывает, будто любит жителей Армении, гордится ими и преклоняется перед ними.
Мощный митинг в Степанакерте Общественный телеканал, ставший николовским, не транслировал. Пришедший к власти на митингах Никол не позволил, чтобы митинг народа Арцаха показали в эфире общественного телевидения. Со стороны Никола и Общественного телеканала это был открыто предательский шаг.
Против митинга в Арцахе были также в Азербайджане. Там свербело от того, что в этот раз не удалось заявить, что людей привезли из Армении, поэтому митинг был таким многолюдным. Во-первых, власть в Армении – антикарабахская, и не отправила бы кого-то на митинг в Степанакерт. Кроме того, причиной зуда стала многолюдность митинга, которым был опровергнут тот азербайджанский тезис, будто в Карабахе едва наберется 10-15 тысяч человек. На вчерашнем митинге было в несколько раз больше участников, что подтверждает проживание в Карабахе более 120 тысяч человек. В Степанакерте все единогласно настаивали на тезисе о самоопределении, нанеся тем самым пощечину Николу Пашиняну, послав куда подальше Баку и направив месседж международному сообществу.
Кстати, николовцы вчера были весьма активны. Они всей семьей работали против митинга в Степанакерте. Сначала запретили транслировать его по Общественному телеканалу, что является открыто предательским шагом. Кроме того, в игру вошли жена и шурин Никола.
Жена Никола Анна Акопян изливалась явно антикарабахскими ядом и желчью. Ее антикарабахская сущность и антигосударственное поведение были настолько явственными, что азербайджанские СМИ сделали ее героем дня. Приглашавшая Мехрибан Алиеву слушать мугам в Шуши Анна излила на карабахцев всю свою желчь.
Перед митингом Анна Акопян открыто показала, что рада блокаде, так как обижена на карабахцев, не позволивших провести ей пиар в Степанакерте на еще не заживших ранах войны. Кроме того, запись Анны Акопян была месседжем Никола Ильхаму, что он осуждает митинг карабахцев и не имеет к нему какого-либо отношения.
Никол сделал всё, чтобы тема митинга в Степанакерте была вытеснена из ленты новостей, пусть даже ценой ругани в адрес Анны. Конечно же, ему это не удалось, но усилия были очевидными. С тем же запалом Никол продолжил также после митинга. На этот раз от темы попытались отвлечь посредством брата Анны – депутата Грача. Последний написал какой-то идиотский статус, чтобы перенаправить на себя поток ругани в адрес сестры и заполнить информационное поле мусором.
Ужасно констатировать, что у руля Армении оказался человек, аккомпанирующий турецко-азербайджанскому тандему и ненавидящий Арцах больше, чем азербайджанцы. Позор нашему политическому полю, позор всем, что Никол до сих пор находится в премьерском кресле.