«Ռոյթերս» գործակալությունը, հղում անելով Եմենի պետական հեռուստատեսությանը, հաղորդում է, որ Եմենի նախագահ Ալի Աբդալլահ Սալեհը, ով ավելի քան երեք ամսով հեռացել էր երկրից, վերադառնում է Եմեն։
«ՌԻԱ նովոստի»–ն փոխանցում է, որ երկիրը 1978–ից ի վեր ղեկավարող նախագահը Սաուդյան Արաբիայում բուժման և վերականգնման կուրսեր էր անցնում հունիսին իր նստավայրի վրա հարձակման հետևանքով վիրավորվելուց հետո։
2011թ. հունվարից Եմենում շարունակվում են բողոքի ակցիաները, որի մասնակիցները պահանջում են երկրի ղեկավարի հրաժարականը։ Դրանք հետևել են Թունիսում տեղի ունեցած նմանատիպ ցույցերին։
Եմենի նախագահը վերադառնում է երկիր

Президент Йемена Али Абдалла Салех, который покинул страну более трех месяцев назад, возвращается на родину, передает «РИА Новости» со ссылкой на йеменское государственное телевидение.
Президент Йемена проходил курс лечения и реабилитации в Саудовской Аравии после произошедшего в начале июня нападения на его резиденцию, в результате которого глава государства получил ранения и ожоги.
Напомним, что 18 сентября 2011г. Салех заявил, что не уйдет в отставку до тех пор, пока в стране не пройдут досрочные выборы нового главы государства.
Президент Йемена решил вернуться в страну