Ադրբեջանական մարտական դիրքից կրակ է արձակվել Արցախի Հացի գյուղի դաշտում աշխատող քաղաքացու ուղղությամբ
Ադրբեջանական մարտական դիրքից կրակ է արձակվել Հացի գյուղի դաշտում աշխատող քաղաքացու ուղղությամբ. Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանությունը։
«Նոյեմբերի 18-ին ժամը 12:15-ին Հացի գյուղի 43-ամյա բնակիչ Իգոր Աբրահամյանը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժին է դիմել այն մասին, որ Հացի գյուղի վարչական տարածքի «Կաղնուն տակ» կոչվող տեղամասում «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքից հրաձգային զինատեսակներից կրակ է արձակվել իր ուղղությամբ։
Հրադադարի ռեժիմի խախտման պատճառով աշխատանքները դադարեցվել է։
Վնասվել է տրակտորի անվաթևը և անվասկավառակը։
Քաղաքացիական անձանց շրջանում տուժածներ չկան։
Ստուգմամբ զբաղվում է ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժինը։ Նյութեր են նախապատրաստվում ռուսական խաղաղապահ զորակազմին ներկայացնելու համար»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Азербайджанские ВС снова открыли огонь по мирным жителям в Арцахе
С азербайджанской боевой позиции был открыт огонь по мирному жителю, работавшему в поле близ села Хаци, сообщает пресс-служба МВД Арцаха.
«18 ноября в 12:15 43-летний житель села Хаци Игорь Абрамян сообщил в мартунинское отделение полиции о том, что при проведении сельскохозяйственных работ на тракторе марки «Беларусь» на участке под названием «Кахнун так» на административной территории села Хаци с прилегающей азербайджанской боевой позиции по нему был открыт огонь из стрелкового оружия», – говорится в сообщении.
Из-за нарушения режима прекращения огня работы были приостановлены. В результате обстрела трактор получил повреждения. Среди гражданского населения пострадавших нет.
Проверкой занимается мартунинский отдел полиции Арцаха. Готовятся материалы для передачи российскому миротворческому контингенту.