Նախագահի մամուլի գրասենյակը տեղեկացնում է, որ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով Տիգրան Մուկուչյանը նշանակվել է կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի անդամ: Այդ կապակցությամբ ՀՀ նախագահի 2011 թվականի հուլիսի 13-ի «Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի անդամներ նշանակելու մասին» ՆՀ-127-Ա հրամանագրում կատարվել է համապատասխան փոփոխություն:
Տիգրան Մուկուչյանը նշանակվեց ԿԸՀ նախագահ

Как сообщает пресс-служба главы государства, указом президента Армении Сержа Саргсяна, бывший глава Апелляционного административного суда Тигран Мукучян назначен членом Центральной избирательной комиссии РА.
В этой связи в указе президента Армении от 13 июля 2011 года «О назначении членов Центральной избирательной комиссии» внесены соответствующие изменения.
Тигран Мукучян назначен членом ЦИК РА