Անհաջող սերիալի չստացված դերասանը խոսում է ընդդիմության խայտառակվելու մասին. Իշխան Սաղաթելյանը՝ Ալեն Սիմոնյանին
Անհաջող սերիալի չստացված դերասանը, ով հազարավոր զոհերի, հայրենիքի մի մասը թշնամուն հանձնելու գլխավոր դերակատարներից մեկն է, խոսում է ընդդիմության խայտառակվելու մասին: «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը՝ արձագանքելով ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի՝ այսօր լրագրողների հետ զրույցում հնչեցրած հայտարարություններին:
Նշենք, որ Ալեն Սիմոնյանն այսօր անդրադառնալով ընդդիմության՝ նոյեմբերի 5-ին հրավիրած հանրահավաքին, մասնավորապես, հայտարարել էր, թե Հայաստանի ընդդիմությունը առաջնորդվում է «մի՛ հապաղիր, խայտառակվի՛ր մինչև վերջ» կարգախոսով.
«Ցավում եմ, որ Իշխան Սաղաթելյանը չի հասկանում, որ քաղաքական ինքնասպանության դերն են իրեն վստահել։ Իրեն դրդում են քաղաքական ոչնչացման։ Մենք էլ ենք ընդդիմություն եղել, գիտենք` դա ոնց է լինում»,-ասել էր Սիմոնյանը:
Արձագանքելով ԱԺ նախագահի այս հայտարարություններին՝ Իշխան Սաղաթելյանը նկատել է, որ եթե ըստ Ալեն Սիմոնյանի՝ Արցախի ինքնիշխանության համար պայքարը դա քաղաքական ինքնասպանություն է,ապա այդպիսով, ըստ էության, նա բացահայտում է իրենց քաղաքական վարքագիծը .
«Բնական է՝ ցանկացած հանրահավաք` ի պաշտպանություն Արցախի, «ալենների» մոտ ձղաձգումներ է առաջացնում:
Այո՛, դուք ճիշտ եք, այս էլ որերորդ անգամ Հայաստանի և Արցախի ինքնաոչնչացման ճանապարհային քարտեզի հեղինակի խոսնակը անհանգստնում է իմ քաղաքական ապագայի մասին: Ուրեմն ամեն ինչ ճիշտ է:
Անհաջող սերիալի չստացված դերասանը, ով հազարավոր զոհերի, հայրենիքի մի մասը թշնամուն հանձնելու գլխավոր դերակատարներից մեկն է, խոսում է ընդդիմության խայտառակվելու մասին: Այո՛, մենք խայտառակվում ենք ամեն օր ամբողջ աշխարհի առաջ, քանի որ իրենք են մեր երկիրը ներկայացնում, այո՛, ճիշտ է ասում Ալեն Սիմոնյանը, խայտառակություն է, երբ թշնամու շահերը սպասարկող իրենց խունտան համարձակվում է բունկերից դուրս գալ և երկիր տանել նոր կապիտուլիացայի, բայց թող չանհագստանան, ազգային ամոթի և խայտառակության այս էջը մենք կփակենք»,-ասել է Իշխան Սաղաթելյանը:

«Несостоявшийся актер неудачного сериала говорит о позоре оппозиции»: Ишхан Сагателян – Алену Сиомоняну
Несостоявшийся актер неудачного сериала, являющийся одним из главных виновников тысяч жертв, передачи врагу территорий Родины, говорит о позоре оппозиции. Об этом в беседе с «ФактИнфо» заявил депутат от фракции «Армения» Ишхан Сагателян, комментируя озвученное сегодня в беседе с журналистами заявление спикера НС Алена Симоняна.
Отметим, что сегодня, говоря о митинге, созванном оппозицией 5 ноября, Симонян, в частности, заявил, что армянская оппозиция руководствуется лозунгом «не тормози, позорься до конца».
«Сожалею, что Ишхан Сагателян не понимает, что ему доверили роль политического самоубийцы. Его подталкивают к политическому уничтожению. Мы тоже были оппозицией, знаем, как это бывает», – завил он.
Ишхан Сагателя отреагировал на заявление спикера НС, отметив, что если, по мнению Алена Симоняна, борьба за суверенитет Арцаха – это политическое самоубийство, то, по сути, тот выявляет политическую линию своих сторонников.
«Естественно, что любой митинг в защиту Арцаха вызывает у «аленов» конвульсии.
Да, вы правы, уже в который раз спикер автора дорожной карты по самоуничтожению Армении и Арцаха беспокоится о моем политическом будущем. Значит, все правильно.
Несостоявшийся актер неудачного сериала, являющийся одним из главных виновников тысяч жертв, передачи врагу территорий Родины, говорит о позоре оппозиции.
Да, мы каждый день позоримся перед миром, потому что они представляют нашу страну.
Да, прав Ален Симонян, это позор, когда, когда их хунта, обслуживающая интересы врага, осмеливается выйти из бункера и повести страну к новой капитуляции. Но пусть не беспокоятся, мы закроем эту страницу национального позора и стыда», – отметил Сагателян.