Էրդողանը Փաշինյանից պահանջել է հրաժարվել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման միջազգային աշխատանքներից և բացել «Զանգեզուրի միջանցքը»․ թուրքական մամուլը մանրամասներ է հայտնել
Չեխիայի մայրաքաղաքում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի եւ Նիկոլ Փաշինյանի միջեւ հանդիպման մանրամասներ է հայտնել թուրքական Al Monitor-ը։
Կայքի տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանը Էրդողանից աջակցություն է խնդրել հայ գերիների ազատ արձակման եւ սահմանազատման հետ կապված։
Ըստ Al Monitor-ի Էրդողանն իր հերթին Փաշինյանից պահանջել է հրաժարվել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման միջազգային աշխատանքներից եւ բացել «Զանգեզուրի միջանցքը»։

Эрдоган потребовал от Пашиняна отказа от усилий по признанию Геноцида армян и открытия «Зангезурского коридора»
Турецкое издание «Al Monitor» сообщило подробности встречи президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана и Никола Пашиняна в столице Чехии.
По информации сайта, Пашинян попросил у Эрдогана поддержки в ​​вопросе освобождения армянских пленных и демаркации границ.
Согласно изданию, Эрдоган, в свою очередь, потребовал от Пашиняна отказа от международных усилий по признанию Геноцида армян и открытия «Зангезурского коридора».