Նիկոլ Փաշինյանը վերացնում է ընտրությունները և բացում քաղաքական ցնցումների ճանապարհը
Հակաիշխանական թերթոն «ՀայկականԹուրքական ժամանակի» գլխավոր խմբագրի և «թունդ ընդդիմադրի» կարգավիճակներում հանդես եկող Նիկոլ Փաշինյանը մշտապես խոսել է ընտրակեղծիքների մասին ու «աչոկներ» հավաքել՝ այդ թեմայով բոցաշունչ ելույթներ ունենալով:
Ուշագրավ է, որ իշխանության գալուց հետո նա «մոռացավ» ընտրակեղծիքների թեման: Չկա՛ որևէ դատապարտված՝ ընտրակեղծիքների հոդվածով:
Հարցն այն չէ, որ ընտրակեղծիքներ մինչև 2018 թվականը չեն եղել: Հանրության մոտ միշտ ողջամիտ կասկած է եղել, որ ընտրությունները կեղծվել են ընտրակաշառքների, վարչական-կրիմինալ ռեսուրսի, ԿԸՀ-ի գործունեության, ընտրողների կամքի վրա ապօրինի ազդեցության, կեղծ անձնագրերի, կրկնաքվեարկությունների և այլ միջոցներով: Բայց հարցն այն է, որ դրանց մասին խոսող Նիկոլը որևէ քայլ չի արել դրանք բացահայտելու և բացառելու ուղղությամբ: Դա է պատճառը, որ կա նաև ողջամիտ կասկած՝ ընտրակեղծարար գործիքակազմը Նիկոլը չի վերացրել դրանք սեփականաշնորհելու և իր օգտին աշխատացնելու համար:
Օրերս պարզ դարձավ, որ Նիկոլը ոչ միայն չի պայքարում ընտրակեղծիքների դեմ, այլ վերացնում է ընտրական ինստիտուտն ընդհանրապես՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջրկելով իր ընտանեկան թերթոնի աշխատակցին, որին նա պատգամավոր էր դարձրել բացառապես իրեն հավատարիմ շան պես ծառայելու և մտածելու կարողություններից զուրկ լինելու համար: Խոսքը «մեծն սահմանադրագետ» Վահագն Հովակիմյանի մասին է:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամին, խորհրդարանական համանուն խմբակցության պատգամավորին, «ՀայկականԹուրքական ժամանակի» կիսագրագետ լրագրողին ԿԸՀ ղեկավար դարձնելը նշանակում է, որ Հայաստանում ոչ թե կեղծվելու են ընտրությունները, այլ ընտրություններ պարզապես չեն լինելու: Նիկոլը փորձում է ընտրությունները, բառիս բուն իմաստով, վերածել թվանկարչության: Վահագն Հովակիմյանն այն տեսակն է, որ կընթերցի ցանկացած թիվ, որը կհրահանգի Նիկոլը:
Սեփական կաշին փրկելու խնդրով մտահոգված Նիկոլը կուսակցականին նշանակում է ԿԸՀ ղեկավար, ինչն աննախադեպ է նորանկախ Հայաստանի պատմության մեջ: Հետո էլ ասում են, թե նա դեբիլ է ու չի կարողանում հեռանկարային ծրագրեր մշակել: Երբ որ հարցը վերաբերում է իր անձնական շահին ու աթոռին, Նիկոլը հեչ էլ դեբիլ չէ, լավ էլ հաշվում է ու «էն գլխից» քայլեր իրականացնում: Այլ բան, որ նրա քայլերն ու հաշվարկները ՀՀ շահերի դեմ են:
ԿԸՀ-ն կուսակցականացնելով՝ Նիկոլ Փաշինյանը փաստացի ցույց է տալիս, որ Հայաստանում իշխանության ձևավորումը նույնիսկ տեսականորեն չի լինելու ընտրությունների միջոցով: Եվ սա այն մարդն էր, որը հայտարարում էր, թե, իբր, 2018-ից հետո այլևս ժողովրդին է վերադարձվել իշխանությունը և կեղծիքներ այլևս չեն լինելու:
Իրականությունն այն է, որ Նիկոլը ոչնչացնում է ընտրական համակարգն ու ճանապարհ բացում ցնցումային քաղաքական գործընթացների համար: Նա պատրաստ է Հայաստանի ու արյան գնով սեփական կաշին փրկել: Սա ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ Նիկոլին հեռացնելը կենսական նշանակություն ունի մեր երկրի համար: Մինչև Նիկոլը չհեռացվի, Հայաստանն ապրելու շանս չի ունենալու:
Հ.Գ. 2018-ի «հեղափոխական» օրերին Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում էր, որ պետական կառավարման համակարգում պետք է հայտնվեն միայն արժանավորները: Խոսում էին մերիտոկրատիայի հաստատման ու խնամի-ծանոթ-բարեկամ սկզբունքից հրաժարվելու մասին: 2018-ի իշխանափոխությունից հետո արեցին հակառակը:
Մեր երկիրը հիմա կառավարվում է «ՀայկականԹուրքկական ժամանակի» կադրային բազայի, «Հավաստի աղբյուր» ծածկանվան տակ թաքնվելու ու այդ թերթոնի մուտիլովկայական աշխատելաոճի միջոցով:
Նիկոլը պաշտոնները բաժանում է բացառապես խնամի-ծանոթ-բարեկամ սկզբունքով: Իր թերթոնի կիսագրագետներին պաշտոնների է նշանակում, իր ընտանիքի անդամներին փողի ու մանդատի տեր է դարձնում:
Հակաիշխանական թերթոն «Հայկական Թուրքական ժամանակի» գլխավոր խմբագրի և «թունդ ընդդիմադրի» կարգավիճակներում հանդես եկող Նիկոլ Փաշինյանը մշտապես խոսել է ընտրակեղծիքների մասին ու «աչոկներ» հավաքել՝ այդ թեմայով բոցաշունչ ելույթներ ունենալով:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամին, խորհրդարանական համանուն խմբակցության պատգամավորին, «Հայկական Թուրքական ժամանակի» կիսագրագետ լրագրողին ԿԸՀ ղեկավար դարձնելը նշանակում է, որ Հայաստանում ոչ թե կեղծվելու են ընտրությունները, այլ ընտրություններ պարզապես չեն լինելու: Նիկոլը փորձում է ընտրությունները, բառիս բուն իմաստով, վերածել թվանկարչության: Վահագն Հովակիմյանն այն տեսակն է, որ կընթերցի ցանկացած թիվ, որը կհրահանգի Նիկոլը:
Մեր երկիրը հիմա կառավարվում է «Հայկական Թուրքկական ժամանակի» կադրային բազայի, «Հավաստի աղբյուր» ծածկանվան տակ թաքնվելու ու այդ թերթոնի մուտիլովկայական աշխատելաոճի միջոցով:

Никол Пашинян ликвидирует выборы и открывает дорогу политическим потрясениям
Выступавший в роли главного редактора антивластной газетенки «АрмянскоеТурецкое время» и «ярого оппозиционера» Никол Пашинян постоянно говорил о фальсификации выборов и набирал очки на данной теме, выступая с пламенными речами.
Примечательно, что после прихода к власти он «забыл» о теме избирательных фальсификаций. По статье о фальсификации выборов до сих пор нет ни одного осужденного.
Вопрос не в том, что фальсификаций до 2018-го не было. В обществе всегда имелись разумные подозрения, что выборы фальсифицировались посредством подкупов, административно-криминальных ресурсов, деятельности ЦИК, незаконного воздействия на волю избирателей, фальшивых паспортов, повторных голосований и т.д. Вопрос в том, что заявлявший об этом Никол не сделал ни шага в плане их раскрытия и предотвращения. Именно поэтому и имеются разумные подозрения, что Никол не ликвидировал инструментарий по фальсификации выборов, чтобы приватизировать его и поставить на службу собственным интересам.
На днях стало понятно, что Никол не только не борется с избирательными фальсификациями, но и ликвидирует сам избирательный институт, выдвигая на должность председателя Центризбиркома работника своей семейной газетенки, которого он сделал депутатом исключительно за личную преданность и отсутствие интеллектуальных способностей. Речь о «великом знатоке конституции» Ваагне Овакимяне.
Назначение председателем ЦИК члена партии «Гражданский договор», депутата от одноименной фракции и полуграмотного журналиста газеты «АрмянскоеТурецкое время» означает не то чтобы фальсификацию, а искоренение в Армении самих выборов. Никол пытается превратить выборы в рисование цифр в прямом смысле этого слова. Ваагн Овакимян – тот тип человека, который зачитает любые цифры, которые продиктует ему Никол.
Озабоченный спасением собственной шкуры Никол назначает партийного главой ЦИК, что является беспрецедентным за всю историю новонезависимости РА явлением. А потом говорят, что он – дебил, и не может строить долгосрочные планы. Когда вопрос касается его личных интересов и занимаемого кресла, Никол далеко не дебил, прекрасно всё рассчитывает и предпринимает заблаговременные шаги. Другой вопрос, что его шаги и расчеты противоречат интересам РА.
Партизируя ЦИК, Никол Пашинян фактически демонстрирует, что формирование в Армении власти не будет посредством выборов даже теоретически. И это тот самый человек, который заявлял, будто после 2018-го власть возвращена народу и фальсификаций впредь не будет.
Реальность же в том, что Никол разваливает избирательную систему и прокладывает дорогу политическим процессам с потрясениями. Он готов спасти свою шкуру ценой Армении и кровопролития. Это в очередной раз доказывает, что отстранение Никола имеет для страны жизненно важное значение. Пока Никол не отстранен, у Армении не будет шанса на существование.
P.S. В «революционные» дни 2018-го Никол Пашинян заявлял, что в системе государственного управления должны будут находиться лишь достойные. Говорилось о меритократии и отказе от принципа «сват-знакомый-родственник». После смены власти 2018-го произошло прямо противоположное.
Наша страна управляется на основе кадровой базы газетенки «АрмянскоеТурецкое время», под псевдонимом «Надежный источник» и в мутиловочном стиле данного издания.
Никол раздает должности исключительно по принципу «сват-знакомый-родственник». Он назначает на посты полуграмотных работников своей газетенки, обеспечивает мандатами и прибытком членов своей семьи.
Именно так и выглядит «революционное» фарисейство.
Выступавший в роли главного редактора антивластной газетенки «Армянское Турецкое время» и «ярого оппозиционера» Никол Пашинян постоянно говорил о фальсификации выборов и набирал очки на данной теме, выступая с пламенными речами.
Назначение председателем ЦИК члена партии «Гражданский договор», депутата от одноименной фракции и полуграмотного журналиста газеты «Армянское Турецкое время» означает не то чтобы фальсификацию, а искоренение в Армении самих выборов. Никол пытается превратить выборы в рисование цифр в прямом смысле этого слова. Ваагн Овакимян – тот тип человека, который зачитает любые цифры, которые продиктует ему Никол.
Наша страна управляется на основе кадровой базы газетенки «Армянское Турецкое время», под псевдонимом «Надежный источник» и в мутиловочном стиле данного издания.