«Ֆրանս ինֆո»–ն հաղորդում է, որ Նորմանդիայի բնակիչը «EuroMillions» լոտոյով շահել է 162 մլն եվրո՝ գերազանցելով ֆրանսիական նախորդ՝ 100 մլն եվրո ռեկորդը։
Հաջողակն այժմ 60 օր ունի, որ իր տոմսը ներկայացնի «Francaise des Jeux» ասոցիացիային, որը և նրան շահած գումարի չափով ստացական դուրս կգրի։
Ասոցիացիայի հաշվին ֆրանսիացին կարող է նաև ընթրել թանկարժեք ռեստորանում և գիշեր անցկացնել պալատում։
Դրանից բացի, ասոցիացիան «հաղթողի կապույտ անձնագիր» կնվիրի նրան, որտեղ մանրամասնորեն նշված կլինի՝ ինչպես ծախսել գումարը կամ ինչի մեջ ներդնել։
«Gazeta.ru»–ն տեղեկացնում է, որ «EuroMillions» լոտոյի բացարձակ ռեկորդը պատկանում է շոտլանդացի ամուսիններին, ովքեր այս տարվա հուլիսին 185 մլն եվրո են շահել։
Ֆրանսիացին լոտոյով 162 մլն եվրո է շահել

Француз выиграл €162 млн в лотерею EuroMillions, побив двухлетний рекорд
Житель Нормандии выиграл в европейскую лотерею Euro Millions €162 млн, побив предыдущий французский рекорд, сообщает «Газета.Ru» со ссылкой на «France Info».
Теперь у счастливчика есть 60 дней для того, чтобы предоставить свой билет в ассоциацию Francaise des Jeux (FDJ), которая выпишет ему чек на выигранную сумму.
Также за счет ассоциации француз сможет поужинать в дорогом ресторане и провести ночь во дворце.
Помимо этого, ассоциация выдаст ему синий «паспорт победителя»: буклет, в котором будет подробно рассказано о том, как потратить деньги или во что их вложить.
Предыдущий французский рекорд был побит два года назад. Тогда француз выиграл €100 млн.
Абсолютный рекорд в Euro Millions принадлежит шотландским супругам, которые в июле этого года выиграли €185 млн.