Ալեքսան Հարությունյանը չի ցանկացել մեկնաբանել իր անվան հետ կապված «WikiLeaks»–ի բացահայտումները
«WikiLeaks»  աղմկահարույց կայքը շարունակում է իր բացահայտումները հայտնի ներքաղաքական խնդիրների վերաբերյալ։ Հերթական հրապարակման մեջ կայքն անդրադարձել էր ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որոշումների վրա ազդող անձանց և, որպես բավական ազդեցիկ մարդ, նշել Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանի անունը:
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Ալեքսան Հրությունյանը, մեկնաբանելով այդ  հրապարակումը, ասել է, թե իր անունը հիշատակվել է «WikiLeaks» –յան մի քանի հրապարակումներում, սակայն ինքը չի ցանկանում մեկնաբանել նորաձև դարձած այդ հրապարակումները։
Դրանք ամերիկյան տարբեր դիվանագետների կարծիքներն են: Ես չեմ ցանկանում մեկնաբանել մանավանդ տարիներ առաջ տարածված ինֆորմացիան: Եթե դա վերաբերեր այսօրվա իմ գործունեությանը, բնականաբար, ես կփորձեի որոշ մեկնաբանություն տալ,–ասել է նա:

Алексан Арутюнян не пожелал комментировать публикации «WikiLeaks», связанные с его именем
Скандальный сайт «WikiLeaks»  продолжает серию своих публикаций относительно внутриполитических проблем. В своей очередной публикации издание коснулось лиц, оказывающих влияние на решение второго президента РА Роберта Кочаряна, и, в качестве довольно влиятельного человека, в документах указывается имя председателя совета Общественного телевидения Армении Алексана Арутюняна.
Комментируя на сегодняшней встрече с журналистами эту публикацию, Алексан Арутюнян заявил, что его имя было упомянуто в нескольких публикациях «WikiLeaks», но он не желает комментировать эти ставшие модными публикации.
«Это мнения разных американских дипломатов. Я не желаю комментировать информацию, распространенную несколько лет назад. Если бы это касалось моей сегодняшней деятельности, то естественно, я бы попытался сделать определенные комментарии», -добавил он.