Վարդան Մինասյանը Հայաստանի հավաքականի խաղն անվանել է ֆանտաստիկ
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի հարձակվող Յուրա ՄովսիսյանըՍլովակիայի նկատմամբ 4:0 հաշվով տարած հաղթանակը թիմի անունից նվիրել է աշխարհի բոլոր հայերին:
«Ձեր ցավը տանեմ, իմ հա՛յ ազգ, մենք էլ հպարտ ենք ձեզանով, որ միշտ կանգնած եք մեր թիկունքին: Դեռ աշխատանք կա անելու: Առա՛ջ, Հայաստա՛ն», -ասել է Յուրա Մովսիսյանը։
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանն էլ Հայաստանի հավաքականի խաղն անվանել է ֆանտաստիկ:
«Ես հպարտանում եմ այս թիմով: Մենք ուսումնասիրել էինք սլովակների ուժեղ և թույլ բոլոր կողմերը, պատրաստվել էինք շատ մանրակրկիտ ձևով: Ես հավատում էի հաղթանակին, բայց այսպիսի խոշոր հաշվով չէի սպասում, քանի որ Սլովակիան ամենակազմակերպված պաշտպանությունն ունի մեր խմբում»,–ասել է նա:
Իսկ Սլովակիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վլադիմիր Վայսը նշել է, որ առաջին խաղակեսում իրենք 3-4 իրական պահեր են կորցրել, իսկ հետագայում խաղն անհաջող է դասավորվել իրենց համար:
–Ես այս պարտությունը վերցնում եմ ինձ վրա: Ես կադրային որոշ խնդիրներ թույլ տվեցի Իռլանդիայի հետ մրցավեճից հետո։ Մենք շատ լավ պահեր ենք ունենում և չենք իրացնում: Շատ լավ գործեց Բերեզովսկին: Հայաստանը խաղում է բաց, արագ, հարձակողական ֆուտբոլ, տեխնիկապես շատ լավ են պատրաստված հայ ֆուտբոլիստները,–նշել է Վայսը:
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը Սլովակիայի նկատմամբ 4:0 հաշվով տարած հաղթանակը թիմի անունից նվիրել է աշխարհի բոլոր հայերին:

Вардан Минасян назвал игру сборной Армении фантастической
Нападающий сборной Армении по футболу Юра Мовсисян от имени всей команды посвятил одержанную над словаками победу всем армянам мира.
«Мы гордимся нашей нацией, которая всегда стоит за нами. Нам еще многое предстоит сделать. Вперед, Армения!», - отметил он.
В свою очередь, главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян назвал игру сборной Армении фантастической.
«Я горжусь этой командой. Мы изучили сильные и слабые стороны словаков и подготовились довольно детально. Я верил в победу, но такого крупного счета я не ожидал, так как у Словакии была самая организованная защита в нашей группе», -сказал тренер.
А главный тренер сборной Словакии Владимир Вайсс заявил, что в первом тайме они упустили 3-4 реальных шанса, а затем игра неудачно сложилась для них.
«Мы действовали неплохо, но нельзя побеждать без голов. Ответственность за это поражение лежит на мне. После спора с Ирландией я допустил некоторые проблемы, связанные с кадровой расстановкой. У нас бывают реальные шансы победить, но мы их не реализуем, - отметил Вайсс. - Очень хорошо действовал Роман Березовский. Армянские футболисты показывают открытый футбол, быстрые атаки и очень хороши в техническом плане».