ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ անդամները և «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորները մարզային հանդիպումներ են ունեցել
ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը շաբաթներ առաջ հայտնել էր, որ «Դիմադրություն» շարժումը, Երևանում ծավալվող բողոքի ակցիաներին և Նիկոլ Փաշինյանի ազգակործան իշխանությանը հեռացնելու գործողությունների զուգահեռ, ակտիվ աշխատանքներ են տարվում շարժումը մարզերում ևս տեղափոխելու ուղղությամբ և արդեն ձևավորվել են մարզային խորհուրդներ։
Օգոստոսի սկզբից ՀՅԴ-ն և «Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչները սկսել են մարզային այցելություններ իրականացնել և քննարկումներ ունենալ մարզերում համակիրների և պետության առջև ծառացած մարտահրավերներով մտահոգ քաղաքացիների հետ։
Օգոստոսի 4-ին Արարատի մարզում ՀՅԴ Արտաշատի «Նիկոլ Դուման» կենտրոնում մարզի դաշնակցական ընկերների, համակիրների, Դիմադրության շարժման ակտիվ մասնակիցների հետ ծավալուն քննարկում է տեղի ունեցել երկրում ստեղծված իրավիճակի, Արցախում տեղի ունեցող զարգացումների և վտանգների շուրջ՝ ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ անդամ և ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Արգիշտի Գևորգյանի, Քրիստինե Վարդանյանի և ԳՄ գործիչ Հրաչ Թադևոսյանի մասնակցությամբ: Քննարկվել է «Դիմադրության» շարժման՝ անցնող ամիսների գործունեությունը և առաջիկա ծրագրերը, մարտահրավերներն ու անելիքները։
Շարժման ներկայացուցիչները, ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ նախագահ Սիմոն Սիմոնյանը և ԳՄ անդամները այնուհետև այցելել և հանդիպումներ են ունեցել համակրների և մտահոգ քաղաքացիների հետ Սյունիք, Վայոց ձորում, Գեղարքունիքում։

Члены ВО АРФД и депутаты от фракции «Армения» провели встречи в областях (фото)
Представитель Верховного органа АРФД, член блока «Армения» Ишхан Сагателян несколько недель назад заявил, что параллельно с протестами в Ереване и действиями по отстранению разрушительной для нации власти Никола Пашиняна предпринимаются активные усилия по перемещению движения в области, и уже сформированы региональные советы.
С начала августа АРФД и представители фракции «Армения» начали свои областные визиты и обсуждения со сторонниками в областях и гражданами, обеспокоенными стоящими перед государством вызовами.
4 августа в арташатском центре «Никол Думан» АРФД в Араратской области состоялась обширная дискуссия с единомышленниками и сторонниками в областях, активными участниками движения «Сопротивление» о ситуации в стране, о событиях и опасностях в Арцахе – с участием членов ВО АРФД и депутатов парламентской фракции «Армения» Аргишти Геворгяна, Кристине Варданян и деятеля ВО Грача Тадевосяна. Обсуждалась деятельность движения «Сопротивление» за последние месяцы, возникшие вызовы и предстоящие планы и действия.
Затем представители движения, председатель ВО АРФД Симон Симонян и члены Верховного органа посетили Сюник, Вайоц Дзор и Гегаркуник и встретились с гражданами, обеспокоенными сложившейся ситуацией.