Սաակաշվիլին չարեց իր գործը, Սաակաշվիլին կարող է հեռանալ․ Զելենսկու և Նիկոլի սաակաշվիլիությունը
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին հայտարարել է քաղաքականությունից հեռանալու մասին։ Նրա փաստաբաններն ասել են, որ Սաակաշվիլին պետք է կենտրոնանա իր առողջական խնդիրների վրա։
Թե ինչու էր Սաակաշվիլին Թուրքիայով վերադարձել Վրաստան ընտրությունների նախաշեմին և ինչու է նա հիմա հեռանում քաղաքականությունից, պարզ է դառնում Վրաստանի գործող իշխանությունների բացատրություններից։
Արևմուտքը Սաակաշվիլուն գործուղել էր Վրաստան, որպեսզի սպասվող ուկրաինական պատերազմին զուգահեռ կարողանա ՌԴ–ի դեմ երկրորդ ճակատ բացել, քանզի Վրաստանի փաստացի ղեկավար Իվանիշվիլու հետ հնարավոր չէր եղել պայմանավորվելն այդ հարցում։
Արևմուտքը ՌԴ–ի դեմ կռիվ է ուզում տալ ոչ միայն մինչև վերջին ուկրաինացին, այլ նաև մինչև վերջին վրացին, ադրբեջանցին, հայը, մոլդովացին և այլն։ Արևմուտքն այդ ժողովուրդների դեմ ոչինչ չունի, պարզապես ուզում է կտրել ծառը, որի ընթացքում կարող են տաշեղները թռչել ․․․Ուկրաինայում, օրինակ, Զելենսկին թնդանոթի միս է սարքել ուկրաինացիներին։ Դրա համար էլ Արևմուտքն աջակցում է նրան, քանզի կարևորը Մոսկվայի դեմ կռիվ տալն է, այլ ոչ թե մարդկային կյանքը։
Վերադառնալով Սաակաշվիլու թեմային նկատենք, որ նրա առաքելությունն իրոք ավարտվեց՝ չիրագործված։ Հիմա նա արդեն անելիք չունի։ Ինքը եկել էր, որպեսզի թնդանոթի միս սարքի վրացիներին։ Չստացվեց։ Արդեն անելիք չունի։
Հ․Գ․։ Նիկոլ Փաշինյանը 2018–ից սկսած ամեն ինչ արեց, որպեսզի հայերը դառնան թնդանոթի միս և ՆԱՏՕ–ի անդամ Թուրքիան մտնի մեր տարածաշրջան։ Նա ՀԱՊԿ–ի դեմ արշավ սկսեց՝ շինծու քրեական մեղադրանք առաջադրելով այդ կառույցի գլխավոր քարտուղար Խաչատուրովի դեմ, ինտենսիվորեն հակառուսական քարոզ տարավ, փակուղի մտցրեց Ղարաբաղյան բանակցությունները, պատերազմ ու պարտություն բերեց։
Հիմա Նիկոլը թուրք–ադրբեջանական օրակարգն է սպասարկում։ Նա սաակաշվիլիություն է անում հայկական կողմից։ Դրա համար էլ դրսից չնկատելու են տալիս նրա ապօրինությունները, մինչդեռ նախկինում հետույքները կպատռեին մարդու իրավունքների պաշտպանության թեմայով։

Саакашвили не сделал свое дело, Саакашвили может уходить: саакашвилизм Зеленского и Никола
Бывший президент Грузии Михаил Саакашвили заявил о своем уходе из политики. Его адвокаты отметили, что Саакашвили должен сфокусироваться на проблемах со здоровьем.
Почему Саакашвили вернулся через Турцию в Грузию накануне выборов и почему он сейчас уходит из политики, становится понятным из разъяснений действующих властей Грузии.
Запад командировал Саакашвили в Грузию, чтобы параллельно предстоявшей тогда украинской войне открыть против РФ второй фронт, поскольку договориться на этот счет с фактическим руководителем Грузии Иванишвили не удалось.
Запад хотел бороться с РФ не только до последнего украинца, но и до последнего грузина, азербайджанца, армянина, молдаванина и т.д. Ничего личного против этих народов у Запада нет, и он всего лишь хочет срубить дерево, и в этом процессе могут полететь щепки… Например, на Украине Зеленский превратил украинцев в пушечное мясо. Поэтому Запад и поддерживает его, поскольку важным здесь является борьба с РФ, а не человеческая жизнь.
Возвращаясь к теме Саакашвили, отметим, что его миссия действительно завершилась, не будучи реализована. Ему больше нечего делать. Он пришел, чтобы превратить грузин в пушечное мясо. Не получилось, поэтому и нечего делать.
P.S. Начиная с 2018-го Никол Пашинян сделал всё, чтобы армяне стали пушечным мясом и чтобы член НАТО Турция вошла в наш регион. Он развернул кампанию против ОДКБ, выдвинув сфабрикованные обвинения против генсека организации Хачатурова, вел интенсивную антироссийскую пропаганду, завел в тупик переговоры по Карабаху, принес войну и поражение.
Сейчас Никол обслуживает турецко-азербайджанскую повестку. Он занят саакашвилизмом с армянской стороны. Поэтому вовне и не замечают его беззаконий, между тем как в прошлом надорвали бы свои задницы на тему защиты прав человека.