Եմենի ռազմաօդային ուժերի հարձակման հետևանքով զոհվել է 30 խաղաղ բնակիչ և տաս գրոհային
«Սինհուա» գործակալությունը հաղորդում է, որ Եմենի կառավարական զորքերը, փորձելով հետ գրավել երկրի հարավում «Ալ քաիդայի» կողմից զավթած քաղաքները, սխալմամբ ռմբահարել են բնակելի շենքեր, ինչի հետևանքով զոհվել է 30 խաղաղ բնակիչ և միայն 10 գրոհային։
«ՌԻԱ նովոստի»–ն փոխանցում է, որ Եմենի անվտանգության ծառայության ներկայացուցչի տեղեկությունների համաձայն՝ կառավարական ռազմաօդային ուժերը մի քանի օդային հարավածներ են հասցրել Ջաար քաղաքում գտնվող գրոհայինների թաքստոցների ուղղությամբ։
Գործակալության զրուցակիցը նշել է, որ հարձակման ժամանակ Եմենի ռազմաօդային ուժերը գրոհայինների ամրությունների հետ մեկտեղ հարվածներ են հասցրել Ջաարա քաղաքի մի շարք թաղամասերի բնակելի շենքերին։ Օդային հարվածներ են եղել նաև Ջաարայի ոստիկանության բաժանմունքների և հիվանդանոցների ուղղությամբ, որտեղ նախընտրում են թաքնվել գրոհայինները, որտեղ, սակայն, գտնվում է և քաղաքացիական բնակչությունը։

ВВС Йемена нанесли удар по позициям боевиков, но погибли 30 мирных жителей
Правительственные войска Йемена, пытающиеся отвоевать у «Аль-Каиды» захваченные города на юге страны, в ходе авианалета перепутали убежища террористов с жилыми домам. Погибли 30 мирных жителей и только 10 боевиков, пишет «РИА Новости».
Как сообщил представитель службы безопасности Йемена, несколько авиаударов были нанесены по укрытиям боевиков в городе Джаар, что в двух километрах севернее Зинджибара — административного центра провинции Абьян, который находится под контролем боевиков.
В ходе налета йеменские ВВС наряду с укреплениями боевиков поразили несколько жилых зданий в разных районах Джаара.
Напомним, в конце августа йеменские военные заявили, что ликвидировали 26 боевиков «Аль-Каиды». Кроме того, 38 — получили ранения. Правительственные силы также понесли потери: в результате операции на юге страны 10 военнослужащих погибли, 30 солдат пострадали.