Նիկոլ Փաշինյանի սրտի մարզպետը․ կրկնակի վթար՝ հարբած վիճակում
Նիկոլ Փաշինյանը սերվել է ՀՀՇ–ական միջավայրում, որտեղ կադրային հարցերում առաջնորդվում էին «թող պոլի փեդ լինի, միայն թե ՀՀՇ–ից լինի» սկզբունքով։
Հիմա նույն սկզբունքն է կիրառվում, պարզապես ՀՀՇ–ի փոխարեն օգտագործվում է ՔՊ–ն։ Եթե սրան ավելացնում ենք Նիկոլի լրացուցիչ՝ կադրային հարցերում առաջնորդվել բացառապես խնամի–ծանոթ–բարեկամ սկզբունքը, ապա պատկերն ամբողջական է դառնում։
Նիկոլն ու իր նշանակած պաշտոնյաների մեծ մասն աչքի են ընկնում փնթի, անգրագետ կառավարման որակներով։ Նաև՝ հաբռգածությամբ, թալանչիությամբ ու չտեսգյոռմամիշությամբ։
Նիկոլը պաշտոնի է նշանակում պատահական, ճանապարհ չանցած, հետագիծ չունեցող, կասկածելի ծագմամբ մարդկանց։ Դրանցից մեկը Գեղարքունիքի գործող մարզպետ Կարեն Սարգսյանն է։ Ըստ տարածված լուրերի՝ մինչև 2018–ի «թավշյան» սա Ռուսաստանում «մոյշիկությամբ»՝ ավտոների լվացմամբ է զբաղվել։ Երևի ջրերի հետ շփումը հաշվի առնելով է Նիկոլը սրան նշանակել սկզբում Գեղարքունի մարզի ջրային կոմիտեում աշխատանքի, ապա՝ վստահել ամբողջ Հայաստանի ջրային կոմիտեի ղեկավարությունը։
Հիմա սույն Կարենը Գեղարքունիքի մարզպետն է։ Ու քանի որ նա «պոլի փեդ է, բայց ՔՊ–ի պոլի փեդն է», ուստի հաբռգել է ու հարբած վիճակում ավտոմեքենա է վարում։
Շամշյանի էջից տեղեկանում ենք, որ Կարեն Սարգսյանը ոչ սթափ վիճակում վարել է «Մերսեդեսը» (դե թավշյա տղաներն ու աղջիկները հիմա «Մերսեդեսից» պակաս չեն վարում), Դիլիջանում դարձել ավտովթարի մասնակից, ապա շարունակել է վարել մեքենան ու վթարի մասնակից դարձել նաև Սևանի ավտոճանապարհին։
Պարզ է, որ սույն ՔՊ–ական մարզպետին ոստիկանները կարգի չեն հրավիրել Դիլիջանում, ինչն էլ հանգեցրել է նոր վթարի Սևանում։
Նիկոլն այս առումով էլ է խաբել պողոսներին, թե բա՝ ՀՀ պաշտոնյաները չեն կարող լինել օրենքից վեր։ Նիկոլը կիսատ է արտասանել մտքինը, քանզի ամբողջական միտքն այս տեսքն ունի՝ «ՀՀ պաշտոնյաները չեն կարող լինել օրենքից վեր, եթե նրանք ՔՊ–ական չեն ու անձամբ իմ հովանավորությունը չեն վայելում»։
Այս լկտի պաշտոնյան հարբած վիճակում ավտոեմեքենա է վարում ու վնաս տալիս ՀՀ այլ քաղաքացիների, բայց մի տեսակ լուռ են մարդու իրավունքների արևմտամետ/թուրքամետ պաշտպանները, լուռ են գրանտակեր «քաղաքացիականները», լուռ է քաղաքացիներին, իբր, սիրող ու նրանց առաջ խոնարհվող Նիկոլը, մինչդեռ եթե նախկինում նման բան լիներ, սրանք հետույքները կպատռեին, կպահանջեին մարզպետի հրաժարականը։ Հիմա այս կոնտինգենտը լուռ է, քանզի կա՛մ ինքն է դարձել պաշտոնյա, կա՛մ «քաղաքացիական» է աշխատում այլ լադի մեջ։ Ահա այսպիսի բաներ։

Губернатор сердца Никола Пашиняна: двойная авария в пьяном виде
Никол Пашинян – порождение АОД-овской среды, в которой в кадровых вопросах руководствовались принципом «Пусть даже швабра, лишь бы из АОД».
Сейчас применяется тот же принцип, просто вместо АОД используется ГД. Если добавить к этому также подход Никола по руководству в кадровых вопросах принципом «сват-знакомый-родственник», то картина станет целостной.
Никол и большая часть назначенных им чиновников отличаются неряшливым, безграмотным управлением. Кроме того, своей борзостью, вороватостью и ненасытностью.
Никол назначает на должности случайных, не имеющих бэкграунда людей с сомнительным прошлым. Один из них – действующий губернатор Гегаркуника Карен Саркисян. Согласно муссируемой информации, до «бархата» 2018-го он занимался мойками автомобилей в России. По-видимому, учитывая опыт контактирования с водой, Никол сначала назначил его на работу в Комитете водных ресурсов Гегаркуникского марза, а затем доверил руководство водным комитетом всей Армении.
Сейчас этот Карен – губернатор Гегаркуника. И поскольку он – «швабра, но из ГД», то он оборзел, и водит машину в пьяном состоянии.
Из сайта криминальной хроники узнаем, что, находясь в нетрезвом состоянии за рулем «Мерседеса» (ну, бархатные парни и девчата сейчас не водят ничего меньше «Мерседеса»), Карен Саркисян стал участником аварии в Дилижане, после чего продолжил водить свой автомобиль и попал в аварию также на Севанской трассе.
Понятно, что этого ГД-аевского губернатора полицейские не призвали к порядку в Дилижане, что и привело к новой аварии в Севане.
Никол обманул «погосов» также в этом плане: мол, чиновники в РА не могут быть превыше закона. Никол высказался половинчато, так как полностью мысль звучала так: чиновники в РА не могут быть превыше закона, если они не члены ГД и не пользуются его личным покровительством.
Этот оборзевший чиновник пьяным водит машину и вредит другим гражданам РА, но прозападные/протурецкие защитники прав человека, «гражданские активисты» из числа грантоедов и якобы любящий граждан и преклоняющийся перед ними Никол хранят громкое молчание, между тем как, случись нечто подобное в прошлом, они надорвали бы свои задницы в требовании уволить губернатора. Сейчас этот контингент молчит, так как они или сами стали чиновниками, или работают «гражданственниками» на иной лад. Вот такие вот пироги.