Հաճախորդների ապստամբությունը
Սկսած Նիկոլ Փաշինյանից, վերջացրած ամենավերջին ուսապարկը եղել են նախկին իշխանությունների կամ իշխանություններին կից շրջանակների (օլիգարխներ, կուսակցապետեր և այլն) հաճախորդները:
Նիկոլին որպես ղժղժան հաճախորդ նախ պոկեցին Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ՀԱԿ-ից, հետո կցեցին մեկ այլ հաճախորդ, ներկայումս հատուկ հանձնարարություններով հաճախորդ աշխատող Էդմոն Մարուքյանին, անունը դրեցին «Ելք» ու մտցրեցին:
Ալեն Սիմոնյանը հաճախորդ-օլիգարխ Խաչատուր Սուքիասյանի մոտ էր հաճախորդություն անում (արանքներում փորձելով ուրիշ օլիգարխների, մասնավորապես՝ Գագիկ Ծառուկյանի մոտ հաճախորդություն անել): Ասում են՝ Ալենին գռզոյենք դիմում էին բացառապես հայհոյանքային բառապաշարով: Ըստ լավատեղյակների՝ Ալենը դրանից շոյվում էր:
Արարատ/Arabat Միրզոյանն առնվազն ՀՀ ԱԱԾ-ի հաճախորդն է եղել «անհիշելի» ժամանակներից:
Տիգրան Ավինյանը, Լենա Նազարյանը (Լենա որ ասում ենք, «Արուսը» հետն է), Արայիկ Հարությունյանը և մյուսները տարբեր մաստերի հաճախորդներ էին՝ կասկածելի սնման աղբյուրներով:
Թուրքերի հետ քիրվայության թիվ մեկ բանագնաց Ռուբեն Ռուբինյանը ևս հաճախորդ է եղել և այդպիսին էլ մնացել:
Իրեն ամլիկ գառի տեղ դրած ՀՀ-ի շահերի դեմ գայլություն անում ու Նիկոլի բոլոր ցուցումները կատարում է Մհեր Գրիգորյանը, որը նախկինում նույնպես հաճախորդ է եղել:
ՔՊ-ների մեջ լիքն են միջազգային կազմակերպությունների հաճախորդները՝ Արսեն Թորոսյան, Հերիքնազ Տիգրանյան...
Էն խռխռացող ու խանձած խոզը ԲՀԿ-ական երիտասարդների հաճախորդն էր, լարեցին, դարձավ Նիկոլի հաճախորդը:
ԱԺ-ում հայտնված ուսապարկերի ճնշող մեծամասնությունը հաճախորդաց հարեմի շարքային անդամներ են եղել: Մեկը Էդմոնի վաստակ է եղել, մյուսն աշխատել է մի լրատվամիջոցում, որի տիրոջ դեմ հիմա հոխորտում է՝ փորձելով հաղթահարել սեփական կոմպլեքսները:
Մայկա-տռուսիկի համար բանակում պատասխանատու աշխատած Գագիկ/Գուրգեն Մելքոնյանը քոքված, հազար կաշի ու ճամբար փոխած հաճախորդ է: Նմանատիպ մեկն է նաև Անդրանիկ Քոչարյանը:
Տարբեր են եղել հաճախորդների ճանապարհները դեպի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն, ուսապարկերը տարբեր հետագծեր են ունեցել մինչև Նիկոլին կցվելը, բայց բոլորին միավորել է մեկ բան՝ սրանք բոլորը հակաղարաբաղյան, հակահայաստանյան, պրոթուրքական միջավայրում են ապրել ու բոլորով միասին Թուրքիայի հաճախորդներն են, որոնց մեջ առավել աչքի ընկնողներն են Նիկոլ Փաշինյանը, Ռուբեն Ռուբինյանը, Չավուշօղլուին տեսնելիս բերանը մինչև ականջները բացած Արարատ/Arabat-ը, Խաչատուր Սուքիասյանը, Գուրգեն Արսենյանը և էլի մի քանիսը: Ոմանք նաև՝ Ադրբեջանի հաճախորդներ են (Մարիա Կարապետյան, Վիգեն Խաչատրյան, ...):
Իշխանական հաճախորդներ կարելի է համարել նաև այն արտախորհրդարանական/արտաքնոցային կնիք-կուսակցությունների ղեկավարներին, որոնք գնում են Նիկոլի հետ հանդիպման: Դրանց մեջ նույնպես կա ադրբեջանական հաճախորդ՝ Տիգրան Խզմալյանը: Մյուսները մելկի դիշովկեք են. և՛ նախկին, և՛ ներկա իշխանությունների մոտ «ճ» կլասի հաճախորդություն անողներ:
Ահա այս հաճախորդաց հարեմի իշխանության մեջ փայ են մտել սորոսաթուրքական ուժերը: Դա է պատճառը, որ մեր երկիրն այս օրն է ընկել: Մինջև «մեծ մաքրություն» տեղի չունենա, Հայաստանն ու Արցախն ուշքի չեն գա:

Состав николовской власти показывает, что в 2018-ом произошло восстание клиентов.
Начиная с Никола Пашиняна и заканчивая самым последним рюкзаком – все были клиентами власти или околовластных кругов (олигархов, руководителей партий и т.д.).
Никола, как визгливого клиента, сначала оторвали от АНК Левона Тер-Петросяна, затем пристроили к другому клиенту (ныне – клиенту по особым поручениям Эдмону Марукяну), назвали всё это «Выходом» и провели в парламент.
Ален Симонян занимался клиентством у клиента-олигарха Хачатура Сукиасяна (пытаясь в промежутке заниматься клиентством также для других олигархов, в частности, для Гагика Царукяна). Говорят, что грзоевцы обращались к Алену исключительно в непотребном лексиконе. Согласно сведущим, Алену это нравилось.
Арарат/Arabat Мирзоян был как минимум клиентом СНБ с еще «незапамятных» времен.
Тигран Авинян, Лена Назарян (и иже с ней), Араик Арутюнян и остальные были клиентами различных мастей с сомнительными источниками финансирования.
Главный посланец в вопросе братания с турками Рубен Рубинян тоже был клиентом, коим и остался.
Выполняющий против интересов РА волчью функцию в овечьей шкуре и реализующий все поручения Никола Мгер Григорян тоже был клиентом власти.
Среди членов «Гражданского договора» полно клиентов международных организаций: Арсен Торосян, Эрикназ Тигранян
Тот похрюкивающий и опаленный боров был клиентом ППА-евской молодежи, который, будучи вытурен оттуда, стал затем клиентом Никола.
Подавляющее большинство оказавшихся в НС рюкзаков были рядовыми членами клиентского гарема. Один был эдмоновским отродьем, другой работал в СМИ, против владельца которого сейчас задирается, пытаясь преодолевать собственные комплексы.
Работавший ответственным за армейское нижнее белье Гагик/Гурген Мелконян – наторелый, многократно сменивший свои шкуру и лагерь клиент. Чем-то подобным является также Андраник Кочарян.
Пути клиентов в партию «Гражданский договор», как и оставленный рюкзаками до присоединения к Николу след были самыми разными, но всех их объединило одно: они жили в антикарабахской, антиармянской и протурецкой среде и являются клиентами Турции. Наиболее заметными из них были Никол Пашинян, Рубен Рубинян, раскрывающий при виде Чавушоглу рот до ушей Арарат/Arabat, Хачатур Сукиасян, Гурген Арсенян и еще несколько субъектов. Некоторые были также клиентами Азербайджана (Мария Карапетян, Виген Хачатрян…).
Клиентами власти можно назвать также руководителей тех внепарламентских бумажных партий, которые идут на встречи с Николом. Среди них тоже есть азербайджанский клиент – Тигран Хзмалян. Остальные – мелкие дешевки, занимавшиеся и занимающиеся второсортным клиентством для бывших и действующих властей.
В долю именно этой власти клиентского гарема и вошли соросо-турецкие силы. В этом и есть причина нынешнего состояния нашей страны. Пока не произойдет «большая чистка», Армения и Арцах не будут реанимированы.