«Հեղափոխական» խմբակը
Հայտնի ձայնագրության հրապարակումը ևս մեկ անգամ ապացուցեց, որ Հայաստանը ո՛չ «ժողովրդավարության բաստիոն» է, ո՛չ «ժողովրդավարության բարձրագույն լիգայի ներկայացուցիչ»։
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած համակարգը գավառական բռնապետիկություն է՝ հակապետական առաքելությամբ ու փողի մոլուցքով։
Կիսաժողովրդավարական պետություններում Գագիկ Ջհանգիրյանն առնվազն հրաժարական կտար` ձայնագրության թեմայով ասուլիսը դեռ չավարտված, իսկ նրան նշանակողն առնվազն ներողություն կխնդրեր։
Իսկ եթե Հայաստանը լիներ «ժողովրդավարության բարձրագույն լիգայի ներկայացուցիչ», ապա Ջհանգիրյանի դեմ արդեն քրեական գործ հարուցված կլիներ, իսկ կառավարության ղեկավարը հրաժարական կտար։
Բայց սա Հայաստանն է, որտեղ իշխանությունն ասում է անձրև է գալիս ու խաղաղության հոտ փչում, երբ Ալիևն է թքում Նիկոլի երեսին և սպանում է, երբ ՀՀ քաղաքացուց է քննադատության արժանանում։
Նիկոլը «հեղափոխական» խմբակ է ստեղծել՝ առաջնորդվելով «Մերոնց՝ ամեն ինչ, իսկ հակառակորդներին՝ «օրենքով» դատ» կարգախոսով։ Ահա այդ կարգախոսի շրջանակներում է ընտրակեղծիքների հիմնադիր–տեխնոլոգ Գագիկ Ջհանգիրյանը դեռևս պաշտոնավարում։
Եթե հանկարծ Ջհանգիրյանը հեռանա կամ հեռացվի, ապա դա տեղի կունենա ոչ թե ՀՀ դատաիրավական համակարգը բռնաբարելու, այլ Նիկոլի ցուցմամբ այդ բռնաբարությունը կազմակերպել չկարողանալու կամ բռնաբարելու ընթացքում «բռնվելու» համար։

«Революционная» группка
Публикация известной аудиозаписи в очередной раз доказала, что Армения ни «бастион демократии», ни «представитель высшей лиги демократии».
Возглавляемая Николом Пашиняном система – провинциальная диктатурка с антигосударственной миссией и манией денег.
В полудемократическом государстве Гагик Джангирян как минимум подал бы в отставку еще до завершения пресс-конференции на тему известной аудиозаписи, а назначивший его субъект – как минимум принес бы извинения.
А если бы Армения была «представителем высшей лиги демократии», то в отношении Джангиряна уже возбудили бы уголовное дело, а руководитель правительства – подал бы в отставку.
Однако это – Армения, где власть говорит о божьей росе и напускает дым «миролюбия», когда Алиев плюет Николу в лицо, и убивает, когда удостаивается критики гражданина РА.
Никол сформировал «революционную» группку, руководствуясь лозунгом «Нашим – всё, а противникам – суд «по закону»». В рамках именно этого лозунга технолог-основатель избирательных фальсификаций Гагик Джангирян до сих пор и отправляет свои полномочия.
Если вдруг Джангирян уйдет или будет отстранен, то это случится не в связи с надругательством над судебно-правовой системой РА, а в результате неспособности организовать это надругательство по указанию Никола или за то, что попался в ходе процесса надругательства.