Ռ. Թորոսյան. «Դատախազությունը պետք է ուսումնասիրի թմրանյութերի առևտրի հետ Լևոն Տեր–Պետրոսյանի կապի մասին լուրը»
«Գերագույն խորհուրդ» պատգամավորական ակումբի նախագահ Ռուբեն Թորոսյանը ճիշտ է համարում, որ ՀՀ գլխավոր դատախազությունն ուսումնասիրի «Wikileaks»–ի գաղտնազերծած փաստաթուղթը և եթե անհրաժեշտություն կա, անգամ քրեական գործ հարուցի։
Հիշեցնենք, որ ըստ այդ փաստաթղթի՝ ՄԱԿ–ի գրասենյակում համոզված են, որ Հայաստանի քաղաքական ու պետական վերնախավը ներկայացնող որոշ այրեր, այդ թվում՝ նախկին նախագահ Լևոն Տեր–Պետրոսյանը,անձնապես օգտվում են թմրանյութերի առևտրից։
–Բայց չեմ կարծում, որ Տեր–Պետրոսյանի հետ կապված` դա հնարավոր է։ Ես հավատում եմ իր ազնվությանը՝ իրեն ճանաչելով,–ավելացրել է Ռ. Թորոսյանը։
Հիշեցնենք, որ ըստ այդ փաստաթղթի՝ ՄԱԿ–ի գրասենյակում համոզված են, որ Հայաստանի քաղաքական ու պետական վերնախավը ներկայացնող որոշ այրեր, այդ թվում՝ նախկին նախագահ Լևոն Տեր–Պետրոսյանը, անձնապես օգտվում են թմրանյութերի առևտրից։

Генпрокуратура РА должна изучить материалы о причастности Левона Тер-Петросяна к торговле наркотиками – Рубен Торосян
Председатель депутатской группы "Верховный Совет" Рубен Торосян считает целесообразным, чтобы Генеральная прокуратура РА исследовала рассекреченный сайтом «Wikileaks» документ об Армении и, в случае необходимости, даже возбудила уголовное дело.
Напомним, что, согласно этому документу, сотрудники Управления ООН по наркотикам и преступности (УНП ООН) убеждены, что некоторые представители политической и государственной элиты Армении, в том числе экс-президент Левон Тер-Петросян, имеют личную выгоду в этой торговле.
«Однако, не думаю, что это возможно, если речь идет о Тер-Петросяне. Я верю в его честность, зная его», - добавил Торосян.