Կռվի մեջ փլավ չեն բաժանում. ՀՀԿ–ական պատգամավորը ՀԱԿ–իշխանություն փոխադարձ վիրավորանքների մասին
ՀՀԿ–ական պատգամավոր Ռաֆիկ Պետրոսյանը հույս ունի, որ Հայ ազգային կոնգրեսի հետ երկխոսությունը կշարունակվի, որովհետև երկու կողմերն էլ 2 տարվա ընթացքում այդ ցանկությունը ձևավորել են։
ՀԱԿ–ի կողմից երկխոսությունն առկախելուց հետո իշխանական կոալիցիայի աշխատանքային խումբը հայտարարություն էր տարածել և ՀԱԿ–ին մեղադրել ստախոսության համար։ Թե իշխանությունն ի՞նչ հույս ունի, որ երկխոսությունը վերսկսելուց հետո ՀԱԿ–ը կրկին սուտ չի խոսի,«7օր»–ի այս հարցին Ռ. Պետրոսյանը պատասխանել է.
–Այդպիսի փոխադարձ մեղադրանքներ միշտ էլ եղել են։ Պարոն Զուրաբյանն էլ իշխանության կոալիցիայի ներկայացուցիչներին անվանեց ստախոսներ և այլն։ Այնպես որ, ժողովուրդն ասում է՝ կռվի մեջ փլավ չեն բաժանում։ Անպայման իրար մի բան պիտի ասեն, ասո՛ւմ են։ Բայց ես իմ ընկերների հետ, մեր ղեկավարությանը հանդիպելու ժամանակ զգում եմ, որ անպայման մեծ ցանկություն կա շարունակելու այդ երկխոսությունը։
ՀԱԿ–ի կողմից երկխոսությունն առկախելուց հետո իշխանական կոալիցիայի աշխատանքային խումբը հայտարարություն էր տարածել և ՀԱԿ–ին մեղադրել ստախոսության համար։ Թե իշխանությունն ի՞նչ հույս ունի, որ երկխոսությունը վերսկսելուց հետո ՀԱԿ–ը կրկին սուտ չի խոսի, «7օր»–ի այս հարցին Ռ. Պետրոսյանը պատասխանել է.

Депутат парламентской фракции РПА Рафик Петросян надеется на то, что диалог с Армянским национальным конгрессом продолжится, так как это желание, сформированное обеими сторонами в течение 2 лет.
После приостановления представителями АНК диалога рабочая группа от коалиции распространила заявление и обвинила АНК в лицемерии. На вопрос «7or» о том, каковы надежды властей относительно того, что после возобновления диалога АНК вновь не будет лицемерить, Рафик Петрсоян заявил:
«Такие взаимные обвинения озвучивались всегда. Левон Зурабян также назвал лицемерами представителей коалиции. Таковы правила игры! Обязательно надо что-нибудь говорить. Но во время встреч со своими товарищами и с нашим руководством я чувствую, что есть большое желание продолжить этот диалог».
Рафик Петросян: «Таковы правила игры!»